Uçtan uca müşteri odaklı bir Logo deneyimi sunmayı önemsiyoruz

New Generation Community üyelerimizden Logo Group CMO'su Begüm Arş Türk: "New Generation Community gibi blok zincir ekosistemini iş ve pazarlama dünyasını buluşturan bir topluluğun içinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Block zincir ekosistemi özelinde metaverse’te yapılacak toplantılarla, yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesine yönelik girişimleri dinlemeyi heyecanla bekliyorum."

New Generation Community kapsamında, blockchain odağındaki iş dünyasının lider yöneticilerinin; pazarlamada dijital çağın yarattığı fırsatları, değişen yaklaşımları ve sektör beklentilerini paylaştıkları bölümümüzün konuğu, Logo Group CMO'su Begüm Arş Türk.

(New Generation Community hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.)

Uçtan uca müşteri odaklı bir Logo deneyimi sunmayı önemsiyoruz

Sektörümüz pandemi sürecinde iş dünyasında ve yaşamın tüm alanlarında görülen önemli değişimleri destekleyerek hizmet sunduğu sektörleri şekillendirmede büyük bir rol oynadı. Biz de Logo olarak, bu dönemde oluşan ihtiyaçlara ve çözümlere odaklandık. Bulut çözümleri, kolay kullanım ve kolay erişim imkânı ile artık bir servis olarak sunuluyor ve alınan hizmete her zaman her yerden ulaşılabiliyor. Aylık ve yıllık abonelik yöntemi ile hızlı kullanılabilen Logo bulut servisleri, herhangi bir sistem veya kurulum yatırımı gerektirmediği için önemli bir maliyet avantajı sağlıyor. Bulut bilişim altyapısı ile sistemler sürekli güncel olarak kullanılabiliyor ve vakit alan versiyon geçişlerine gerek kalmıyor. Ayrıca, veriler korunuyor; kötü niyetli girişimlere karşı veri güvenliği de sağlanmış oluyor.

Yapay zekâ ve makine öğrenmesi konusu daha da önem kazanacak
Covid-19 ile birlikte uzaktan çalışma süreçlerine ihtiyaç arttı. Uzaktan çalışmaya uygun yazılımlar, e-devlet çözümleri, web üzerinden çalışan alt yapılar ve SaaS çözümleri önem kazandı. Devamında ise yeni süreçler, yeni düzenlemeler, yeni trendler ve yeni tercihler gündeme geldi. Bu bağlamda değişiklikleri iyi analiz ederek iş modelinin ihtiyaçlarına odaklanmak gerektiğine inanıyorum.

Dijitalleşme odağında bir diğer önemli değişiklik ise insan ve makine arasındaki tek yönlü iletişimin artık makine öğrenmesiyle çift yönlü hale gelmesi. Önümüzdeki dönem yapay zekâ ve makine öğrenmesi konusu daha da önem kazanarak, iş dünyasına ve uygulamalarına daha fazla dahil olacak. Logo Yazılım olarak biz de bütün bu değişim ve dönüşümlerde süreçleri yöneten ve sağlıklı bilgi akışını sağlayan kılcal damar görevi görüyoruz. Logo, yerli dinamiklerle büyümüş ve Türkiye’de en fazla KOBİ’ye ulaşan şirket. Yaptığımız yatırımlar ve izlediğimiz yol ile Türkiye’nin dijitalleşme refleksini güçlendirmek için çalışıyoruz. 

Teknoloji ve dijitalleşmenin artık hayatımızın her alanında yer almaya başlamasıyla sektör olarak rolümüz giderek artıyor. Şirketler değişen tüketici davranışlarına göre iş modellerini, ürünlerini, hizmetlerini ve iş süreçlerini dijitalleştirdiler. Şirket kültürümüzün temellerinde yer alan müşteri odaklı yaklaşımımız gereği bütünsel müşteri deneyimi stratejisi oluşturmayı, müşteri memnuniyetini artırarak marka bağlılığına dönüştürmeyi ve sürdürülebilir, uçtan uca müşteri odaklı bir Logo deneyimi sunmayı önemsiyoruz. Hizmet odaklı bir yazılım anlayışıyla müşterilerimize ihtiyaç duydukları tüm desteği vermeyi hedefliyoruz. 

Yazılım ve teknoloji çözümlerini tek hizmet olarak sunabilmeyi hedefliyoruz
Logo Yazılım olarak stratejimizi servisleşme, dikeyleşme, uluslararasılaşma ve müşteri deneyimi olarak belirledik. Odaklandığımız stratejilerden en öncelikli olarak “servisleşme” kapsamında yazılım ve teknoloji çözümlerini bir hizmet olarak sunabilmeyi hedefliyoruz. İkinci hedefimiz, dikey çözüm alanlarına odaklanmak; yani belirli niş alanlarda, seçtiğimiz sektörlere ve/veya iş fonksiyonlarına yönelik uzmanlaşmış çözümler üretmek. Uluslararasılaşmak ise büyüme stratejimizin üçüncü boyutu. Ölçeğimizi daha da genişletip, bizim için fırsatlar sunabileceğini öngördüğümüz yeni pazarlara girmek ve gelir kanallarımızı çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Odaklandığımız diğer önemli başlığımız ise müşteri deneyimi. Müşterilerin talep ve görüşlerinin yanında iş ortaklarımızın ve çalışanlarımızın görüşlerini de süreç tasarımlarına dahil ediyor ve stratejimiz kapsamında müşterilerimizle sürdürülebilir ilişkiler kuruyoruz. 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir