Yumoş'tan hayatınızı kolaylaştıracak inovasyon: "Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi"

Yeni Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi, tekrar yıkanacak kadar kirli olmayan giysileri yıkamadan ferahlatıyor, kokularını yeniliyor. Yumoş Marka Müdürü Melisa Kısacık ile markanın dönüşüm yolculuğunu ve yeni ürünü Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi’ni konuştuk.

Bazı markalar vardır, hem ürünleriyle hem de iletişim diliyle günlük hayatın içinde sohbetlere konu olur, konuşma dilinde bile kendine yer bulur. Yıllar içinde bir lovemark olur. Yıllardır yumuşatıcı kelimesinin yerine kullanılan Yumoş da bu markalardan biri. Ve artık sadece yumuşatıcı olarak değil, bütünüyle bir giysi bakım markası olarak anılmak için çıktığı yolculukta başarılı adımlar atıyor. Bu adımlarıyla sektöre yepyeni bir kategori de ekliyor; Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi…

Yumuşaklık alanındaki gücümüzü koku alanındaki iddiamızla birleştirdik
1986 yılından beri Türkiye’de giysilerin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için ürünler geliştiriyoruz. Liderliğini üstlendiğimiz yumuşatıcı sektöründe insanların ihtiyaçlarını karşılayan pek çok yeniliğe küresel uzmanlığımız ile imza attık. Zamanla yumuşaklık alanındaki benzersiz gücümüzü koku alanındaki iddiamızla birleştirdik. Attığımız adımlarda rehberimiz her zaman insanların beklentileri, değişen ihtiyaçları oldu. Bugün geldiğimiz noktada bu beklentinin giysilerin sadece temizliğine dair değil aynı zamanda onlara uzun ömür kazandıracak bakımla ilgili olduğunu görüyoruz. İnsanların tercih ettikleri giysilerin renklerinin, dokusunun, formunun uzun süre aldıkları ilk hallerine yakın kalmasını istiyor. Biz de bu ihtiyacı karşılayacak şekilde hem portföyümüzü hem de hikâyelerimizi anlatma şeklimizi güncelliyor, geleceğe taşıyoruz. 

Yumoş ayısı artık nostaljik bir oyuncak değil, stil ikonu bir karakter
Kendi içimizde devrimsel bir dönüşüme gittik. Herkesin sevdiği lider yumuşatıcı markası Yumoş, giysilerin güzel kokmasını ve yumuşak olmasını sağlayan bir üründen çok daha fazlasını sunabilir diyerek yola çıktık. Giysilerin ihtiyaç duyduğu bakımı sunduğumuz alanları genişletmek için kolları sıvadık. Yumuşatıcı kategorisindeki uzmanlığımızı insanların ruh halini, kendilerini, zevklerini yansıtan giysilerin komple bakımına taşıdık. 

Yumoş kullananlar arasında yeri genişlemeye başlayan Z kuşağının beklentileri, bizim için yol gösterici oldu. Yeni neslin ihtiyaçlarına kulak vermeye, bu ihtiyaçlara da farklı teknolojiler ve çeşitlerle cevap bulmaya başladık.Tabii ki değişim sırası Yumoş ayısına da geldi. Bu sevimli ayıcığı bir nesil çocukluk dönemlerinden çok iyi tanıyordu. O çocukların büyüdüğü gibi, Yumoş ayısı da büyüdü. Yeni neslin beklentileri marka dönüşüm sürecimizde yol gösterici olurken yaşları ve hayata bakışları da Yumoş ayısının yeni tarzını şekillendirdi. Yumoş ayısı artık nostaljik bir oyuncak ayı değil; yeni nesilden insanların da dünyasını anlayan, onlarla birlikte sokağa çıkıp gezen, stil ikonu bir karakter oldu. 

“Giysilerin Aşkına” dediğimiz günden beri Yumoş’u giysilerin güzel kokmasını ve yumuşak olmasını sağlayan bir üründen çok daha fazlası; her biri özel bir ihtiyaca hitap eden formatları olan bir giysi bakım markası şeklinde konumlandırdık. Bu amacımız doğrultusunda bugün “Giysilerin Seninle Kalsın” diyor, giysilerin ömrünü uzatacak teknolojileri insanlarla buluşturuyoruz.

Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi, kendi kategorisini yarattı
Çamaşır bakım markası olma amacımızı iletişim çalışmalarımızla aktarırken, arkasını somut aksiyonlar alarak doldurduk. Farklı giysi ihtiyaçları için özel olarak geliştirdiğimiz yeni ürünler ve formatlar üzerinde çalıştık. Portföyümüzü genişlettik. 2021 yılında tarihimizde ilk defa deterjan üretmeye başlayarak “Bir ayı için küçük, Yumoş için büyük bir adım” attık ve o günden beri bu adımı yeni adımlarla takip ettik. Çünkü en kıymetli hedefimiz; giysi bakım markası olmak için çıktığımız yolculuğumuzu her geçen gün ileri taşımak, ihtiyaçları anlayarak onlara uygun çözümler sunmak oldu. Bu hedefimiz daha önce hiç aşılmamış yolları keşfetmemiz için de bizi motive etti. Giysi bakımında halihazırda kullanılan ürünleri Yumoş uzmanlığı ve teknolojisiyle geliştirip portföyümüzü genişletmenin yanı sıra, üretilene kadar kimsenin böyle bir çözüme ne kadar ihtiyacı olduğunu fark etmediği formüllerin de peşinden koştuk. Böylece Türkiye’de eşi benzeri olmayan Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi, kendi kategorisini yaratmış oldu. Bir kere giydiğimiz yıkanacak kadar kirli olmayan ancak tazelenme ihtiyacında olan giysiler için çok pratik bir çözüm bulduk. “Giysilerin Seninle Kalsın” diyerek bu çözümü insanlarla buluşturduk. 

Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi, giysileri üç aıdmda giyilebilir hale getiriyor 
Genellikle, giydiğimiz giysileri sandalyenin üzerine atarız veya evin bir köşesine sereriz. Çünkü tekrar giyebilmek için havalansın isteriz. Dışarıda kısa bir süreliğine giydik diye o giysiyi makineye atıp yıkanmaya ihtiyacı olmadığını düşünürüz, ama dolabın içine de katlayıp yerleştiremeyiz. Ancak havalandırdığımız giysilerin tekrar giyildiğinde ne kadar ferah hissettirdiği de hepimiz için bir soru işareti. Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi işte bu arafta kalan giysiler için üretildi diyebiliriz. Üstelik kullanımı da çok pratik. Sadece üç adımı uygulamak gerekiyor. Giysileri yatay bir zemine sermek, giysi spreyini özellikle kırışıklığın yoğun olduğu yerlere sıkmak, elimizle kırışıklıkları düzelttikten sonra askıya asmak yetiyor. 15 dakika gibi kısa bir sürede giysiler hem tazeleniyor hem de kırışıklıkları önemli miktarda azalıyor.  Giysiler tekrar giyilmeye hazır bir hale geliyor. 

Temiz gelecek vizyonu doğrultusunda, sürdürülebilir hedeflerimize devam edeceğiz

Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi ile Türkiye’de bir ilke imza atmak, giysi bakımı ihtiyaçlarına yepyeni bir formül sunmak büyük mutluluk. “Giysilerin Seninle Kalsın” dediğimiz günden beri giysilerin yıpranmaması için çözümler arıyor, ömürlerini uzatmak için yeni teknolojiler geliştiriyoruz. Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi bu açıdan çok anlamlı bir adım oldu. Çünkü sadece bir şişe giysi spreyi, iki makine dolusu giysinin gereksiz yere yıkanmasını engelleyerek ferahlatıyor, yeniden giyilebilir bir hale getiriyor. Biliyorsunuz ki yıkandıkça giysiler zamanla yıpranıyor. Böylece giysilerin daha az yıkanmasına katkı sağlayan giysi spreyi, giysilerin ömrünü de uzatıyor. Aynı zamanda çamaşır makinesi de daha az çalıştırıldığı için su, elektrik ve zamandan da tasarruf sağlıyor. 

Unilever Ev Bakım kategorisinin Temiz Gelecek Vizyonu doğrultusunda hareket ederek, tıpkı Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi gibi yeni çıkaracağımız tüm ürünleri de sürdürülebilirlik hedeflerimize katkı sağlayacak şekilde üretmeye devam edeceğiz. Bu bakış açısı için değer yaratan yeni ürünleri de raflarla buluşturacağız.   

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir