Yeni nesil teknoloji kullanımı yapay zekâ ekseninde artacak

Anker Türkiye, Yunanistan ve Orta Asya Bölgesel Satış ve Pazarlama Direktörü Eylül Yüksel Diken'e kendi perspektifinden Next Level’ı ve gelecek hedeflerini sorduk.

Dünya, hızla değişen bir çağa tanıklık ediyor. Değişimlere ayak uydurmak hatta öncülük etmek artık yeni dünyanın bir sorumluluğu. Teknolojik ilerlemelerin yanı sıra kültürel ve sosyal dinamiklerdeki değişimler, insanlığın geleceğini şekillendirirken, aynı zamanda bireyler ve toplumlar için yeni sorumluluklara ve fırsatlara kapı açıyor. Next Level olarak nitelendirebileceğimiz bu yeni aşamada, teknolojik ilerleme ile birlikte gelen sorumlulukları da göz önünde bulundurmamız gerektiği aşikâr.

Son birkaç yıla damgasını vuran yapay zekâ, merkeziyetsizlik ve çok merkezlilik kavramları, toplumlar arasındaki ilişkileri, teknoloji kullanımını ve ekonomiyi kökten değiştiriyor. Ancak, bu değişimlerle birlikte yeni etik ve sosyal sorumluluklar da ortaya çıkıyor. Örneğin, yapay zekâ ve otomasyon teknolojileri iş dünyasında devrim yaratıyor ancak aynı zamanda iş gücündeki değişimler ve işsizlik endişeleri de artıyor. Öte yandan sadece teknolojik ilerlemeyle değil aynı zamanda etik ve sosyal sorumluluklarımızı da göz önünde bulundurmak önemli hale geliyor.

İşte tüm bu nedenlerle; 2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iş dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Meetup İstanbul, “Next Level” temasıyla dijital devrim yaşatan trend ve teknolojilerden hareketle; NextHuman, NextAI, NextStartUp, NextFuture ve NextBrand alt başlıkları ile Next Level çatısı altında kendi alanında uzman isimlerle geleceğe projeksiyon tutmaya hazırlanıyor.

Bu bağlamda; Anker Türkiye, Yunanistan ve Orta Asya Bölgesel Satış ve Pazarlama Direktörü Eylül Yüksel Diken'e kendi perspektifinden Next Level’ı ve gelecek hedeflerini sorduk.

Yeni nesil teknoloji kullanımı yapay zekâ ekseninde artacak

Önümüzdeki dönemde yeni nesil teknoloji kullanımının artacağını, akıllı ev cihazlarının, taşınabilir teknolojinin ve müşteri deneyiminin daha da önem kazanacağını öngörüyorum. Bu öngörüler yapay zekâ teknolojisiyle geliştirilmiş ürünlerin, inovasyon, kalite ve dayanıklılık kavramlarının daha fazla öne çıkmasını da beraberinde getirecek. Yenilenebilir teknoloji kullanımından doğayı korumayı önceliklendiren eco-friendly ürünlere, solar enerjili ürünlerden çevre dostu ambalajlamaya ve karbon ayak izinin azaltılmasına yönelik adımlara kadar sürdürülebilir iş modelinin daha da merkezi konumuna geçeceğini düşünüyorum.

Anker olarak inovasyon ve teknoloji alanındaki son gelişmeleri yakından takip ederek, hayatın her alanında konfor ve değer sağlayan yeni ve gelişmiş ürünler sunuyoruz. Kulaklıklardan hoparlörlere, taşınabilir akıllı projektörlerden şarj ürünlerine uzanan geniş ürün yelpazemizle, müşterilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Ürünlerimizi rekabetçi fiyatlarla sunarken, yüksek kalite ve dayanıklılık, ileri teknoloji ve inovasyon, erişilebilir fiyat politikası ve müşteri odaklılık gibi temel değerlerimizden ödün vermeden alışveriş deneyimini farklılaştırmak konusunda sektöre liderlik ediyoruz. Bu yıl sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda eco-friendly ürünleri ön plana çıkartarak doğayı korumayı önceliklendireceğiz. Şarj kablolarımızın dış kısmında mısır ve şeker kamışından elde edilen biyolojik temelli malzemeler kullanıyoruz. Ayrıca, portföyümüzde yenilenebilir teknolojiye uygun şarj kabloları, duvar şarjları ve solar enerjili ürünler gibi çevreci ürünler bulunuyor. Önümüzdeki dönemde de portföyümüzü çevreci teknolojilere odaklanarak daha da genişletmeyi planlıyoruz. 2024 yılında hem ciro hem de satış anlamında büyümeyi sürdürmek ve sektörde önde gelen konumumuzu korumak hedefindeyiz. Web sitemiz ve e-ticaret iş ortaklarımızla oluşturduğumuz kanallarımızın yanı sıra 900'den fazla çevrimdışı kanalda ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz, önümüzdeki dönemde de buradaki yatırımlarımızı yüzde 65-70 oranında artırarak, müşterilerimize en iyi alışveriş deneyimini sunmaya devam edeceğiz. Deneyim merkezleri aracılığıyla müşterilerimize ürün performansını deneyimleme imkânı sağlayarak, satın alma kararlarını desteklemeyi sürdüreceğiz. Pazarlama yatırımlarımızı da geçen seneye oranla yüzde 45 artırarak markamızın bilinirliğini ve etkinliğini artırma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacımız, Anker ürünlerini mümkün olan en geniş kitleye ulaştırarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak ve markamızın bilinirliğini artırmak. Bu yıl itibarıyla başlattığımız Türkiye’deki herkesi en az bir Anker ürünüyle buluşturma misyonumuzu kanallardaki yatırımlarımızı arttırarak desteklemeyi hedefliyoruz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir