Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın: "Topluma değer katan markalar, diğerlerinden sıyrılacak"

Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın ile Yapı Kredi'nin geride bıraktığımız yıla dair en iyi projelerini ve yeni dönemde tüketicilerin markalardan beklentisini konuştuk.

Günümüz dünyasında tüketiciler; markalardan yalnızca satın aldıkları ürün ve hizmetleri değil, büyük ve cesur somut girişimleri hayata geçirmesini bekliyor.

Dünya sorunlarıyla ilgili, duyarsız kalmayarak toplumsal faydaya odaklanan ve şeffaf bir şekilde paylaşan şirketlerin marka değerini artırdığı gerçeğinden söz edebiliriz. Bu bağlamda, Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın ile Yapı Kredi'nin geride bıraktığımız yıla dair en iyi projelerini ve yeni dönemde tüketicilerin markalardan beklentisini konuştuk.

"Sektörde bir ilke imza atarak "Yalın Çalışma" modeline kalıcı olarak geçtik"

Yapı Kredi olarak, kurum kültürümüzde çok önemli bir yeri olan yenilikçi ruhumuzla, küresel çapta yaşanan pandemi döneminde önemli bir değişimin parçası olduk. Sektörümüzde bir ilke imza atarak güçlü dijital altyapımızla tüm sektörler için öncü olan Yalın Çalışma modeline kalıcı olarak geçtik. Yalın Çalışma modeli, verimlilik temeline dayanıyor. Geçtiğimiz yılın Mart ayından itibaren 8 binden fazla Yapı Kredilinin sorunsuz bir şekilde evden çalışmasını sağlayarak, her ay yolda harcanan 350 bin saatten fazla süreden tasarruf edildi. Karbon ayak izimiz ise toplamda yüzde 51 oranında (32.106 ton CO2e) azaldı.

"Dürtüsel tüketim sonucunda ortaya çıkan tüketim çılgınlığı sadeleşerek, fazlalıklardan kurtulacak"

Diğer bir önemli projemiz olarak, ‘sadeleşmek’ kavramı üzerinden farkındalık yaratma hedefiyle "Dünya Kadar Sade"yi hayata geçirdik. Burada, dürtüsel tüketim sonucunda ortaya çıkan bu tüketim çılgınlığının ve karmaşanın sadeleşerek, fazlalıklardan kurtularak azalabileceğini söylüyoruz. Ülkemizin lider kredi kartı markası World olarak, tüketicilerimizi daha fazla harcama yapmaya yönlendirmek yerine, sadeleşme ve akıllı alışverişe davet ediyoruz. Projemize gelen olumlu dönüşler, bu konudaki başarımıza olan inancımızı artırıyor.

"Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularıyla topluma değer katan markalar, diğerlerinden ayrılacak"

Araştırmalar, yeni yetişen kuşağın amaç ve değer odaklı markalara ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor. Değişen tüketici grupları, markaları dönüşüme zorluyor. Yeni yetişen kuşağın satın alma davranışlarındaki değişim, markaları kendi iş alanlarının haricinde de toplum için bir şeyler yapmaya itiyor. Bu nedenle sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularıyla topluma değer katan markalar, diğerlerinden ayrılacak. Çalışanlarından başlayarak, tüm paydaşlarını işlerinin odağında tutan markalar önümüzdeki dönemde bir adım önde olmaya devam edecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir