Uçaklarda Bebeklerden Uzak Oturma Seçeneği Sunan Havayolu Şirketi

BBC Türkçe'nin haberine göre; Japon Havayolları, müşterilerine küçük çocukların yakınına oturmaktan kaçırma seçeneği sunan bir koltuk rezervasyonu sistemi başlattı.

Uzun yolculuklar yaptığımızda küçük çocukların uzun süreli ağlamalarına vs maruz kalabiliyoruz. Bu durumda çocuğu ile seyahat eden ailenin de bir suçu olmamasıyla birlikte bu şekilde rahatsız edilmeme hakkı da bir gerçek. Japon Havayolları çocuk seslerinden rahatsız olan insanlar için bu koltuklardan uzak koltuk seçme hakkı sunarak bu problemi çözmeye çalışmış.

Yeni sistemde, bir yolcu iki yaşından küçük bir çocukla birlikte seyahat ediyorsa koltuğunun üzerinde bir "çocuk" sembolü görülüyor.

Bir yolcu, bu şekilde "13 saatlik bir yolculuk boyunca ağlamayı planlayan bebeklerin uçağın neresinde olduğunu bilebileceğini" söyledi.

Ancak Twitter'daki bazı yorumlarda söz konusu yolcuya daha hoşgörülü olması çağrısı yapılırken, bazıları da sorunun gürültüyü kesen kulaklıklarla kolayca çözülebileceğini vurguladı.

Japon Havayolları'nın internet sitesinde, sembolün "diğer yolcuların bir çocuğun orada oturabileceğini bildirdiği" söyleniyor, ancak sembolün garantili olmadığı, bilet bir üçüncü taraf üzerinden alınmış ya da uçak son dakikada değişmişse görülemeyebileceği belirtiliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz, sizce çocuklardan uzak koltuk seçmek hoşgörüsüzlük mü yoksa bir hak mı?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir