Hilton ve Marriott Gibi Oteller, Kendi Yaratıcı Ajanslarını Oluşturuyor

Pandemi, seyahat markalarının temel iş modelini değiştirmemiş olsa da yaratıcı ajanslarla olan ilişkilerini değiştirdi. Bütçeler daraldı ve reklam harcamaları azaldı. Aşı, seyahat ve konaklama sektörünü yeniden canlandırmak için kritik öneme sahip olsa da iş seyahatlerinin ve konferansların tam anlamıyla geri dönmesi yıllar alabilir.

https://pazarlamasyon.com/hotels-com-geceligi-50-dolardan-ada-kiraliyor/

Bu belirsizliğin içinde Marriott ve Hilton, şirketlerini ve beraberindeki markaları yeni yılda daha atik hale getirmeyi umarak kendi yaratıcı ajanslarını güçlendirmek istiyorlar. Ekim ayındaki yeniden yapılanmanın ardından Marriott, markanın içerik oluşturma rolünü artırmasına ve kendi kanallarından yararlanmasına yardımcı olacak bir yaratıcı ajansı ve içerik ekibini yönetmek üzere iki liderlik pozisyonu açtı.

Daha önce markanın her iki departmanı da denetleyen bir kişi vardı. Sadakat iletişimi ve sosyal platformları içeren Marriott'un kendi kanalları, markanın iç kaynakları tarafından yönlendirilecek. Ücretli reklamcılık ise iç ekipler ve yaratıcı ajansların bir kombinasyonu tarafından yönetilecek.

https://pazarlamasyon.com/atari-oyunculara-ozel-bir-otel-aciyor/

Hilton ise 2019'da başlayan ancak bu yıl hız kazanan benzer bir süreçten geçiyor. Hilton’un "yaratıcı merkezi" şimdiden yaklaşık 35 kişiye ulaştı. Ekip, hem tam zamanlı çalışanlardan hem de serbest çalışanlardan oluşuyor ve marka logoları oluşturmak, daha yerleşik ajansların yanı sıra projelere sunum yapmak ve sosyal medya kampanyalarını yeniden boyutlandırmak gibi çeşitli görevler üstleniyor.

İç kaynaklara ve ekiplere yapılan yatırımlar, seyahat pazarlamacılarını 2021'in getireceği çok farklı iki gerçekliğe hazırlamak için şüphesiz kilit bir rol oynuyor: aşı öncesi seyahat kitlesi ve aşı sonrası hedef kitle.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir