Ülkemizde uzun bir süredir yasallığı konusunda sıkıntılar yaşanan araç çağırma uygulaması Uber, halka açılıyor.

Geçen yıldan bu bu yana Uber’in halka açılacağı konuşuluyordu. Şirket bugün resmen New York Borsası’na başvurdu ve gerekli belgeleri teslim etti. Buna göre, Uberönümüzdeki ay New York Borsası’dan “UBER” koduyla işlem görecek.

https://pazarlamasyon.com/uber-turkiyeden-cekiliyor-mu/

Uberin önemli rakiplerinden birisi olan ABD’li taksi çağırma uygulaması Lyft Uber'den önce halka arz edildiğini sizlerle paylaşmıştık. Her iki rakip de halka arzını tamamladıktan sonra, birbirleriyle karşılaştırılırken aktif sürücü ve kullanıcı sayısı gibi değerlerin yanı sıra, hisse senedi fiyatı gibi yeni karşılaştırma ölçütlerinden yararlanacak.

Uber’in paylaştığı verilere göre, şirket 2018’de 11,27 milyar dolar gelir elde etti ve net geliri 997 milyon dolar oldu. Şirketin zararı ise 1,85 milyar dolarolarak açıklandı. Uber’in halka açılmada neden kadar hisse satmak istediği henüz belli değil ama 10 milyar dolarlık hisse satışından söz ediliyor. Şirketin değerlemesinin ise 90-100 milyar dolar arasında olacağı tahmin ediliyor. 

Kariyer
L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen: "Maybelline New York ve Watsons işbirliğiyle makyajın kuralları yeniden yazılıyor"

L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen ile Maybelline New York Watsons işbirliği kapsamında hayata geçen "Break Free" kampanyası ile ilgili sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir