Turkcell BİP'i Dünyaya Yaymaya Times Meydanı'ndan Başladı

Turkcell, mesajlaşma platformu BİP'i dünyaya yaymak için küresel iletişim kampanyası başlattı. Yurtdışındaki ilk reklam kampanyasını ABD'de hayata geçiren şirketin sonraki durakları İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacak. Turkcell, Türk mühendislerce geliştirilen mesajlaşma platformu BİP'i dünyaya yaymayı hedefliyor. Yurtdışındaki ilk reklam kampanyasını ABD'den başlatan şirketin sonraki durakları İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacak. https://twitter.com/BiPMobil/status/1047529326139387904 Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, düzenlediği basın sohbet toplantısında  6 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşebilme, çift hattı tek cihazda kullanma, para transferi gerçekleştirme, sabit ya da operatör fark etmeksizin bütün numaraları arayabilme gibi özellikleriyle öne çıkan BiP'i dünyayla tanıştırmak için küresel iletişim kampanyası başlattıklarını söyledi. Terzioğlu "Tüm dünyada BİP'i kullandırma, indirme ve Türkiye'nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York'tan başlatıyoruz" dedi. Reklamın ana mesajını, "Diğerlerini bırakın; gelin BiP'i kullanın. Yeni teknolojileri deneyimleyin; sadece kullanmakla kalmayın kullandırtın" diye özetleyen Terzioğlu, global iletişim kampanyasının hedefinin ise ABD başta olmak üzere tüm dünyada BiP'in bir platform olarak yaygınlaşması olduğunu kaydetti.

Yıl sonuna kadar yurtdışında 25 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyorlar

Terzioğlu'nun verdiği bilgiye göre BİP'in hali hazırda 20 milyonu Türkiye'den, 5 milyonu yurtdışında toplam 25 milyon kullanıcısı bulunuyor. BİP'in yıl sonuna kadar yurtdışında 25 milyon kullanıcıya erişmeyi hedeflediğini Kaydeden Terzioğlu, öncelikle Avrupa'da yaşayan yaklaşık 5 milyon Türk'ü hedeflediklerini belirtti. Terzioğlu "Türk vatandaşları o ülkelerde uygulamayı kullanıyor. Ancak tablo bundan ibaret değil. İran'dan Suudi Arabistan'a, Fas'tan Ukrayna ve Belarus'a, Japonya'dan Brezilya ve Antartika'ya kadar dünyanın dört bir  yanında BİP kullanıcısı bulunuyor" ifadesini kullandı.
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir