Tüketicilerimize ilham vermek en büyük hedefimiz

Garnier, Loreal Paris ve İpek Pazarlama Direktörü Ezgi Aksoy’la da Garnier’nin yenilikçi bakış açısı, cilt bakım trendleri ve yeni ürünleri hakkında konuştuk.

Doğal güzelliği ulaşılabilir hale getirerek her gün kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlama misyonunu üstlenen Garnier, son dönemde C Vitamini serumlarıyla hepimizin hayatına girdi. Özellikle bu ay çıkarttıkları hem koyu leke görünümünü azaltan hem de cilde ışıltı veren Gece& Gündüz serum setiyle hayalimiz olan sağlıklı ve cilt görünümüne kolayca kavuşabiliyoruz. Garnier, Loreal Paris ve İpek Pazarlama Direktörü Ezgi Aksoy’la da Garnier’ın yenilikçi bakış açısı, cilt bakım trendleri ve yeni ürünleri hakkında konuştuk.

Son dönemde ülkemizde kadınların C Vitamini kullanım oranı gittikçe arttı. C Vitaminin bu kadar kullanılmasında payı en çok olan markalardan biri de kuşkusuz Garnier. Burada bizlere Garnier’ın yenilikçi bakış açısından bahsedebilir misiniz? Yeni dönemde bizi bekleyen yeni ürünler var mı?
Eskiden C Vitaminini sadece soğuk algınlığına karşı bir koruma olarak bilirdik, oysa şimdi C Vitaminin bundan fazlası olduğunu ve cilt bakımı için ne kadar önemli olduğunu hep beraber deneyimledik. Cilt renk tonunu eşitlemeye yardımcı ve güçlü bir antioksidan özelliği olan C Vitamini içeren formüller sayesinde hepimizin hayali olan ışıltı, parlak ve lekesiz görünüme sahip bir cilde sahip olmak mümkün.

Doğal güzelliği ulaşılabilir hale getirmek gibi önemli bir misyonu sahiplenen Garnier olarak bizler de tüketicimizin C Vitaminine bu yönelimini görüp yatırımlarımızı bu alana kaydırdık. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğümüz ve tanıtımını Danla Biliç ile gerçekleştirdiğimiz Garnier C Vitamini Serumumuz kısa sürede cilt bakım kategorisinde üst sıraya yerleşme başarısını gösterdi. Ürünümüz o kadar sevildi ki C Vitamini denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri haline geldik. Pazarı ve tüketiciyi hızlıca kavrama ve doğru aksiyon alma konusunda Garnier olarak her zaman oldukça başarılıyız. Örneğin 2024 yılı cilt bakım trendlerine baktığımızda koyu leke karşıtı ürünlerin yükselişe geçeceğini görüyoruz. Biz de Garnier olarak bu trendin öncüsü olma misyonuyla Gece & Gündüz serum ikilimizi satışa sunduk. Bu heyecan verici serumlar sayesinde tüketicimize iki faydayı bir arada sunuyoruz. Tüketicimiz bu ürün ile koyu leke görünümünü azaltırken, parlak ve ışıltılı bir cilde de sahip olabiliyor. 

Özellikle pandemi dönemiyle beraber cilt bakım kategorisinin artışa geçtiğini hepimiz tecrübe ettik. Peki bu artış devam ediyor mu? 
Cilt bakımı kategorisi pandemiyle beraber büyük bir yükselişe geçti ve tüketici dış güzelliği kadar iç güzelliğe de önem vermeye başladı. O günden bugüne de bu kategori büyümeye ve genişlemeye devam ediyor. Ürün kullanım sıklığı 2014 yılında senede bir kez ürün kullanan sayısı penetrasyonun çoğunluğunu oluştururken, şimdi ise iki ve daha fazla ürün kullananlar çoğunluğu oluşturuyor. Hepimiz serum, gözaltı kremi, nemlendirici krem, temizleyici ve arındırıcı tonik gibi ürünleri günlük olarak kullanmaya başladık. Ve bu aşamalara her geçtiğimiz dönem yeni bir ürün eklenmeye başladı. Cilt bakım sektörünün her sene bir önceki seneye oranla geliştiği de aşikar. 

Tüketicinin cilt bakımıyla ilgili yeteri kadar bilgili olduğuna inanıyor musunuz? Garnier olarak bu konuda neler yapıyorsunuz?
Cilt bakım sektöründen tüketicinin en büyük beklentisi güvenilir içerikli ürünlerle doğru kullanım rutinleri konusunda yönlendirilmek diyebiliriz. Garnier olarak biz de tüketicimizi bu konularda doğru bir şekilde yönlendirmeyi çok önemsiyoruz. Örneğin, son dönemde en büyük hedeflerimizden biri güneş kreminin sadece yaz aylarında değil de her zaman kullanılmasının önemini tüketiciye anlatmak. Biliyorsunuz ki güneş kremi dondurma gibi sadece yazın iletişimi yapılan bir ürün ama cildimizin dışarıda olduğumuz her anda bu korumaya ihtiyacı var, bu nedenle biz güneş kremi iletişimimizi seneye yayarak gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki ay da bununla ilgili çok güzel bir iletişimimiz olacak. 

Garnier’in inovatif tarafından da bahsedebilir misiniz?
Garnier, dünya genelindeki güzellik teknolojisinin en yeni gelişmelerini Türkiye'deki değerli tüketicilerimizle paylaşan markaların başında yer alıyor. Bununla birlikte diğer bir misyonumuz ise gençlerin ilk kullandıkları marka olmak. Her yıl büyüyen ve değişen cilt bakım trendlerini tüketicimize tanıtarak, sadece güzellik değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı sunuyoruz. Bizim genç ve dinamik yapımız sadece kozmetik ürünlerle sınırlı değil, aynı zamanda kendinizi ifade etmenize olanak sağlayan bir deneyimi de içeriyor.

Garnier olarak sadece dış güzellikle değil, içsel güzelliklerinizi keşfetmeniz için size fırsat sunan bir markayız. Cilt bakımının yanı sıra, kullanıcılarımıza sınırları aşma cesareti ve özgünlüğü keşfetme şansı veriyoruz. Bu nedenle devamlı kendimizi geliştirmeye gayret ediyoruz.

Tüketicilerimizi en son teknolojilerle tanıştırmak ve onlara ilham vermek bizim en büyük hedefimiz. 

Garnier’nin 2024 döneminde bizleri neler bekliyor?
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sene öne çıkan ürünlerimizden biri Gece & Gündüz setimiz diğeri ise UV Daily Fluid. UV Daily Fluid’in iletişim çalışmalarına Mart ayı itibariyle başlamayı planlıyoruz. UV Daily Fluid ile tüketiciye güneş kremini her gün kullanmanın önemini anlatmayı hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda da hem online hem de offline kanallarda büyük bir kampanyamız olacak. Bu kampanya kapsamında marka elçimiz Danla Biliç ile beraber bir reklam filmi çekeceğiz. Bu reklam filmi markamızın DNA’sına uygun olarak hem samimi hem de eğlenceli olurken hem de güneş kremi konusunda bilgilendirici olacak. Buna ek olarak Influencer kullanımı, outdoor kullanımı ile tüketicinin olduğu her yerde onu yakalamayı hedefliyoruz.

Sektörün geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz? Gelecekte bizi neler bekliyor?
Cilt bakım sektörünün önümüzdeki dönemde daha da gelişeceğine inanıyoruz. Gelecekte cilt bakım rutinimize ekleyeceğimiz yeni ürünler deneyimleyeceğiz. Bununla beraber değişen satın alma alışkanlıkları ve dijital teknolojiler, tüketicilerin markaları ve ürünleri farklı yollarla deneyimlemesine olanak sağlayacağını öngörüyoruz. Örneğin, gelecekte cilt analizini yapan bir uygulama ile tüketici hangi üründen ne kadar kullanması konusunda bilinçli hale getirilebilir. Bu sayede günlük rutin dışında dönemsel ürün önerileri de verilebilir. Ya da 2024’ün en öncelikli yapay zekânın sektöre entegresi olabilir. Bunları çok kısa bir zaman içerisinde hep beraber deneyimleyip, göreceğiz.

Garnier olarak biz de bu teknolojilerin keşfedilmesinde öncelik ederek, tüketicilerin cilt bakım rutinlerinin parçası olacak yeni ürünler geliştirerek onların güzelliğine ve sağlıklarına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir