The Hammers Awards 2022'de Channel & Special Hammers jüri kadrosu belli oldu

The Hammers Awards 2022'de Channel & Special Hammers kategorisine jürilik yapacak kadro belirlendi.

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards 2022 yaklaşırken kategorilerin jüri kadrosu da belli olmaya başlıyor. Sector Hammers, jüri kadrosunu ise geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. 

Bu yıl üçüncü kez pazarlama ekiplerini ödüllerle buluşturacak olan The Hammers Awards 2022 ödül töreni, 18 Ekim'de Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleşecek. Erken başvuru dönemi ise bugün itibarıyla sona erecek. The Hammers Awards gelişmeleri devam ederken Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç'un jüri başkanlığını üstlendiği Channel & Special Hammers kategorisinin jüri kadrosu da belli oldu.

The Hammers Awards 2022 Channel & Special Hammers kategorisinin jüri kadrosu şu şekilde: 

Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç

The Hammers Awards'te Channel Hammers ve Special Hammers kategorilerinin jüri başkanı Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç oldu. 

24 yıllık kariyerine 1998 yılında Unilever’de başlayan Alakoç, 1998-2009 yılları arasında Unilever’de, 3 senesi Dubai’de olmak üzere, çeşitli marka müdürlüğü pozisyonlarını yürüttü. Ardından 2017 yılına kadar Gıda, Deterjan ve Kişisel Bakım kategorilerinde Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu Bölgesi’nden sorumlu Marka Geliştirme Direktörlüklerinde görev aldı. 2017’de Petrol Ofisi CMO’su olarak atanan Beril Alakoç, pazarlama departmanının baştan yapılandırılmasında etkin bir rol üstlenerek Stratejik Pazarlama alanında marka gelişimine önemli katkılarda bulundu. Son olarak Akbank’ta Marka ve İletişim Başkanlığı görevini üstlenen Beril Alakoç, bankanın tüm marka ve iletişim çalışmalarına da liderlik ediyor.

CCI Grup E-ticaret Direktörü Cansu Sever

Cansu Sever, kariyerine Procter and Gamble'da başladı ve ilk 10 yıl boyunca Müşteri, Distribütör yönetimi, Ticari Pazarlama Direktörü ve Satışta İnovasyon Merkezi Lideri olarak farklı sorumluluklar aldı.

Son 7 yıllık uzmanlığı, Procter and Gamble'da e-ticaret kanalını kuran ve yöneten E-Ticaret Direktörü olarak çalıştığı E-ticaret üzerine odaklanmakta. E-ticaret kanalı, organizasyonu ve stratejisi oluşturdu, temel iş faktörlerini belirledi ve çevrimiçi perakendecilerle eğilim modelleme ve mahalle analitiği gibi veri analitiği projelerine liderlik etti. P&G sırasında Cansu, 2 yıl boyunca Avrupa E-ticaretinin sorumluluğunu üstlendi ve burada 29 Ülke için daha iyi bir UI ve UX dahil olmak üzere Online Fundamentals'ın tasarım ve dağıtımını yönetti.

Cansu, son bir yıldır Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Ürdün ve diğer 5 Orta Asya pazarının da aralarında bulunduğu 11 Coca Cola İçecek ülkesine liderlik ediyor ve e-ticaret stratejisi ve organizasyonu kuruyor. Aynı zamanda aralarında bulunduğu 11 ülkenin Coca Cola İçecek firmasına liderlik ediyor.

Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak

Banu Soyak; Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde bitirdikten sonra iş hayatına R.J.Reynolds Tobacco şirketinde başladı. Türkiye’nin önde gelen Reklam şirketlerinden biri olan Young & Rubicam Reklam ajansında çalıştı. Daha sonra Microsoft Türkiye’ye Bilgisayar Satış Kanallarından Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı.

Microsoft Türkiye’de 4 yıl Kanal Pazarlama ve İş Geliştirme rollerinde çalıştı. Daha sonra Microsoft’ta Avrupa Pazarlama Birimi’ne bağlı Güney Avrupa ve Ortadoğu Kanal Pazarlama Direktörlüğü görevine terfi etti.

8 yıl boyunca İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan, Türkiye, Israil, Rusya, Çekoslovakya, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Güney Africa, Kuzey Afrika, Sudi Arabistan gibi ülkelerinin içinde yer aldığı Güney Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi; Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Kanal Pazarlama Direktörlüğü rollerinde bulundu. Bundan sonraki sürece Türkiye Microsoft’ta devam etme kararı alarak Satış Müdürlüğü, Perakende İş geliştirme ve Tüketici Kanalları Kategori Müdürlüğü gibi farklı ülke görevlerinde yer aldı. Kurumsal tecrübesinin yanı sıra girişimcilik tecrübesi de bulunan Banu Soyak, 2019 Ocak ayından beri Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta.

Watsons Türkiye Ticaret ve Pazarlama Direktörü Cem Demiröz

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Cem Demiröz, Pittsburgh Üniversitesi’nde MBA eğitimi aldı. Sırasıyla Doğan Yayıncılık, Sony Türkiye, Dixons Retail ve Tesco’da üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. 2018 yılından beri Watsons Türkiye’de Ticaret ve Pazarlama departmanlarına liderlik ediyor.

Yemeksepeti CMO'su Okan Erol 

Okan Erol, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’deki Cranfield Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama alanında yüksek lisans derecesini tamamladı. Erol, 2010 yılında Londra'da Tesco bünyesinde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kariyerine başladı.

2012 yılında Yemeksepeti ekibine katılan Erol, Marka İş Birlikleri, Marka İletişimi, Medya Planlama ve CRM, lojistik, hızlı market alışverişi ve mahalle operasyonları gibi farklı alanlarda stratejik görevler üstlendi. Bu süreçte Yemeksepeti’nin büyük ölçekli entegre içerik pazarlaması projeleri olan Fakat İyi Yedik, Suç ve Ceza, Oyunlaştırma gibi süreçleri ve tüm sadakat ve kitle iletişim kampanyalarını yönetti. Yemeksepeti’ne Kristal Elma, Effie, Felis ve Mixx gibi prestijli ödüller kazandıran çalışmalara öncülük etti.  Yemeksepeti’nin “Aklındaysa Kapında” sloganı ile beğeni toplayan yeni marka konumlandırmasına liderlik eden Okan Erol Şubat 2022'den beri Yemeksepeti'nin tüm pazarlama süreçlerinden sorumlu CMO'su olarak görev almaktadır. 

FLO CMO'su Gökçe Kunt

Gökçe Kunt, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi lisans programından mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Pazarlama ve Pazar Araştırma yüksek lisans programını tamamladı. Pazarlama alanında yaklaşık 20 yıllık iş deneyimine sahip olan Gökçe Kunt, Ülker, Coca-Cola, Atasun Optik şirketlerinde pazarlama alanında kariyerini sürdürdü. Flo ailesine katılmadan önce Danone Su ve İçecek Grubunda Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürüyordu.  

adidas Pazarlama Direktörü Onur Demircan

Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisat bölümünde tamamlayan Onur Demircan, MBA eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde aldı. Profesyonel iş yaşamına 2004 yılında Bölge Satış Yöneticisi olarak Pepsico’da başlayan Demircan, ardından 2007 yılında adidas Türkiye’de Satış Müdürü olarak göreve başladı. Satış ve Pazaryeri Geliştirme alanındaki çeşitli görevlerin ardından 2019 yılında Reebok Pazarlama Direktörlüğünü üstlenen ve bu görevle birlikte adidas Türkiye Yönetim Ekibi’ne katilan Demircan, Şubat 2021 itibariyle adidas Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev yapıyor.

Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın

TED Ankara Koleji’nin ardından AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Öztaşkın, Demirbank’ta reklam ve halkla ilişkiler bölümünde kariyerine başladı. Dışbank ve Fortis’te çalıştı. 2008 yılında, Marka Yönetimi Direktörü olarak Yapı Kredi’ye katıldı. 2018 yılından bu yana da Yapı Kredi’nin marka yönetimi, stratejik iletişim, KSS ve sürdürülebilirlik konularından sorumlu Kurumsal İletişim ekibine liderlik ediyor. Reklam verenler Derneği, MMA ve KİD üyesi. Konuk olarak farklı üniversitelerde tüketici davranışları, marka yönetimi, lider iletişimi, kriz yönetimi gibi konularda dersler veriyor.

Mastercard CMO'su Ceren Türkben

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü ve Londra’daki Central St Martins College Of Art and Design’da Moda Tasarımı ve Pazarlama alanındaki Cool Hunting Programı’nı bitiren Ceren Türkben Kaya, kariyerine Reckitt Benckiser’de Ev-Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Marka Müdürü Yardımcısı olarak başladı. Ardından Unilever’deki farklı ürün gruplarında marka yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında Unilever İngiltere’ye transfer olan Kaya, burada Global Sürülebilir Yağlar bölümü altında Global ve Bölgesel Kıdemli Marka Geliştirme Yöneticisi olarak görev aldı.

2013 yılında Mastercard bünyesine Güneydoğu Avrupa Pazarlama Yöneticisi olarak katılan Ceren Türkben Kaya, 2020 yılında Mastercard Hızlı Gelişen Pazarlar Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı çalışmalarına devam etti. Şubat 2022 itibariyle Tüketici Odaklı Pazarlamadan Sorumlu EEMEA Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden Kaya, İngiltere ve Türkiye'de 19 yılı aşkın pazarlama ve stratejik liderlik deneyimine sahip.

Bosch Termoteknik Türkiye & Ortadoğu ve Kafkasya CMO'su Ali Aktaş

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ali Aktaş, iş hayatına 1992 yılında Isıtma, Soğutma ve Havalandırma sektöründe satış mühendisi olarak başladı. Daha sonra satış sonrası hizmetler mühendisi ve yöneticisi olarak görev aldı. 2014 yılı itibarıyla Bosch Termoteknik Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya Bölgelerinden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görevini sürdürmekte. Aktaş, mevcut görevlerinin yanı sıra aynı zamanda uzun zamandır ICF sertifikalı profesyonel koçluk da yapmakta.

Petrol Ofisi CMO'su Sinan Seha Türkseven

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Türkseven, 2003-2005 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. 

İş hayatına Gillette fimasında kurumsal finans bölümünde başlayan Sinan Seha Türkseven, daha sonra kariyerine Gillette markasından sorumlu Ürün Müdür Yardımcısı olarak Türkiye ve Balkan ülkeleri yönetiminde rol aldı. 2005 senesinde P&G ve Gillette birleşmesi sonrasında Ace, Ariel markalarında Müdür Yardımcısı, Pantene markasında da Marka Müdürü olarak çalıştı. 2010 senesinde Pazar Araştırma ve İç Görü Müdürü olarak başladığı British American Tobacco’da daha sonra, Grup Markalar Müdürü ve Stratejik Planlama Direktörü görevlerini üstlenerek pazarlamanın farklı branşlarında tecrübe edindi. 2017 senesinde Vitol yatırımını takiben Petrol Ofisi’nde çalışmaya başladı. Marka iletişim, sadakat sistemleri, mobil uygulamalar ve iş birliklerinden sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak çeşitli roller üstlenen Sinan Seha Türkseven, Aralık 2021 itibari ile de Petrol Ofisi CMO’su olarak kariyerini sürdürüyor. Türkseven aynı zamanda Petrol Ofisi’nin oyun dünyasında faaliyet gösteren iştiraki Petrolig şirketinin de Yönetim Kurulu Üyesi.

Huawei Mobil Servisler Üllke Direktörü Onur Karahayıt

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Onur Karahayıt, 2010 yılında The Ohio State University’den Geomatik Mühendisliği dalında Yüksek Lisans Diplomasını aldı. Onur Karahayıt 2009’dan itibaren yaklaşık 2 yıl boyunca NASA’nın Mars projesinde, Mars yüzeyinin haritalanması konusunda araştırmacı olarak aktif görev yaptı. Ardından kurumsal dünyaya atılan Karahayıt, Trimble ve Intergraph gibi navigasyon ve haritacılık sektörünün lider teknoloji üreticilerinin ABD’deki genel merkezlerinde Ürün Müdürü ve Proje Müdürü olarak çalıştı. 

Trimble şirketinde ABD’deki görevinden Avrupa Genel Merkezine atanan Onur Karahayıt şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Satış Müdürü pozisyonunda bulundu. 2014 yılında Yandex bünyesine katılan Karahayıt, Ürün Müdürü ve Ürün Direktörlügü gibi görevleri üstlenmesinin ardından, 2017-2021 yılları arası Yandex’in Türkiye Genel Müdür pozisyonunu yürüttü. 2021’de Huawei bünyesine katılan Onur Karahayıt, Huawei Mobil Servislerinden sorumlu Ülke Direktörü olarak kariyerine devam ediyor.

 L’Oreal Paris Pazarlama Direktörü Sinem Elezoğlu

2011 senesinde Boğazici Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun olan Sinem Elezoğlu, 10 yılı aşkın pazarlama kariyerine Unilever’de başladı. 2011 – 2017 yılları arasında Unilever’de, 1 senesi Rusya’da olmak üzere, gıda markalarının marka müdürlüğü pozisyonlarını yürüttü. Ardından, 2017 senesinde Coca-Cola Company bünyesinde geniş bir cografyada Coca-Cola markasının marka müdürlük pozisyonlarında görev aldı. 2019’da L’Oreal Türkiye’ye L’Oreal Paris Pazarlama Müdürü olarak katıldı. Son olarak 2021’de L’Oreal Tüketici Ürünleri Divizyonuna Pazarlama Direktörü olarak atanan Sinem Elezoğlu, günümüzde L’Oreal Paris’in saç bakımı, saç boyaları ve cilt bakımı kategorilerindeki tüm pazarlama çalışmalarına liderlik etmekte.

Hopi Pazarlama Direktörü Yiğit Kalafatoğlu

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans programından “Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi” tezi ile mezun oldu. Akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda “Nesnelerin İnterneti ve Pazarlama” alanında çalışmalar yaparak devam eden Kalafatoğlu, son 12 yıldır başta Kadir Has Üniversitesi olmak üzere çeşitli kurumlarda yeni medya, pazarlama, nesnelerin interneti, dijital dönüşüm konularında dersler veriyor. 

Profesyonel iş dünyasına 2004 yılında adım atan Kalafatoğlu, çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından Utopic Farm’ı kurdu. 2016 yılında hisselerinin tümünü yatırımcılara devrettikten sonra, 2 yıl süreyle Utopic Farm’da ajans başkanlığı görevini yürüttü. 2018 yılında OPN grup bünyesindeki COSMOS Turkey’de ajansın yeniden yapılanma sürecini yöneterek dönüşümüne liderlik etti. 2019 – 2022 yılları arasında ise Penti’de Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Kalafatoğlu CRM, satış ve pazarlama teknolojileri alanında iş ortaklarının dijital dönüşümüne katkı sağlayan Hopi’de Pazarlama Direktörü olarak görev alıyor. 

Allianz Pazarlama Direktörü Murat Toz

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ndeki lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde MBA'ini tamamlayan Murat Toz; marka, ajans ve televizyon dünyasında farklı kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 2015 yılında Allianz Türkiye ailesine katıldı. Burada kurumsal iletişim ve pazarlama fonksiyonlarında görev aldı. 2022 yılı itibarıyla Allianz Türkiye'ye; marka yönetimi, pazarlama iletişimi, dijital platform yönetimi ve etkinliklerinden sorumlu olarak katkı sağlıyor.

The Hammers Awards hakkında ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir