The Hammers Awards 2022'de Sector Hammers jüri kadrosu belli oldu

The Hammers Awards 2022'de Sector Hammers kategorisine jürilik yapacak kadro belirlendi.

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards 2022 yaklaşırken kategorilerin jüri kadrosu da belli olmaya başlıyor. Sector Hammers, Channel Hammers ve Special Hammers ana kategorilerinin jüri başkanlarını ise geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. 

Bu yıl üçüncü kez pazarlama ekiplerini ödüllerle buluşturacak olan The Hammers Awards 2022 ödül töreni, 18 Ekim'de Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleşecek. Erken başvuru dönemi ise 31 Ağustos itibarıyla sona erecek. The Hammers Awards gelişmeleri devam ederken Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı'nın jüri başkanlığını üstlendiği Sector Hammers kategorisinin jüri kadrosu da belli oldu.

The Hammers Awards 2022 Sector Hammers kategorisinin jüri kadrosu şu şekilde: 

Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı

The Hammers Awards'te Sector Hammers kategorisinin jüri başkanı Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı oldu. 

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Mustafa Kabakçı, profesyonel kariyerine aynı yıl Evyap’ta Asistan Marka Müdürü olarak başladı ve 2007-2009 yılları arasında İran Evyap’ta Ticari Müdür olarak görev yaptı.

2009-2014 yılları arasında Kellogg’da Kıdemli Marka Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2014-2020 yıllarında arasında sırasıyla; NIVEA Beiersdorf Türkiye’de Pazarlama Müdürü, Beiersdorf Almanya’da Global Pazarlama Müdürü ve NIVEA Beiersdorf Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Bir süre Ülker pazarlama organizasyonunda Bisküvi İş Birimi’nden sorumlu olan Kabakçı, şu an Ülker'de CMO olarak görevine devam ediyor.

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Ürün, Marka Yönetimi ve Pazar ortakları Genel Müdür Yardımcısı Ulaş Erdur

Ulaş Erdur , İtalyan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 2000 yılında  Garanti Ödeme Sistemlerinde MT olarak başladı. 2000 - 2011 yılları arasında Pazar Ortaklıkları bölümünde çalışan Erdur, 2011-2021 yılları arasında ise Bonus ürün grubunu yönetti.

Halen Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’nde Ürü, Marka Yönetimi ve Pazar Ortaklıklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

SabancıDx Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gökçe Kaya 

Gökçe Kaya, 2001 yılında Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu ve Pazarlama İletişimi Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde 2007 yılında tamamladı. 2001-2010 yılları arasında Avea’da Pazarlama ve Kurumsal İletişim alanlarında çalışan Kaya, 2010-2013 yılları arasında Huawei’de Pazarlama İletişimi Direktörü olarak görev yaptı ve Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Pazarlama İletişimi faaliyetlerini yönetti.

2013-2014 yılları arasında HP’de Ülke İletişim Müdürü olarak çalıştı. 2014 yılında ING Emeklilik’e Marka ve İletişim Lideri olarak katılan Kaya şirketin NN Hayat ve Emeklilik marka dönüşüm sürecine liderlik etti. Son olarak Ziylan Grup’ta Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Gökçe Kaya Kasım 2018’den bu yana SabancıDx A.Ş.’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürmekte. 

Aras Kargo Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Billur Kaymak Burkutoğlu

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Billur Kaymak Burkutoğlu, eğitimine University of California, Berkeley’de devam etti. 25 yıla yakın kariyer hayatında Nestle ve Danone gibi uluslararası kurumların yanı sıra Sütaş, Hayat Kimya ve Kale Endüstri Holding gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarında pazarlama yöneticiliği yaptı.

Son 10 yılda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi ve CMO rollerinde yoğun yönetsel deneyimler yaşayan Burkutoğlu, bu rollerde farklı kültürlerde ve farklı ülkelerde çalışma ve ekip yönetme deneyimini yaşadı. Burkutoğlu çalıştığı şirketlerde; marka konumlandırması, iletişim stratejisi ve uygulamaları, dijital pazarlama, kurumsal iletişim, çalışan markası, marka vatandaşlığı/sosyal sorumluluk, müşteri deneyimi, inovasyon ve yeni ürün geliştirme alanlarında hizmet verdi.

2020’nin Mayıs ayında Aras Kargo ailesine katılan Burkutoğlu; Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Heyeti üyesi olarak çalışmalarına devam etmekte.

Arçelik Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekci 

Ankara Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Tüfekçi, Çukurova Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisansı, Sabancı Üniversitesinde Turquality MBA programını tamamladı. Arçelik A.Ş.'deki kariyerine 2003 yılında Adana Satış Yöneticiliğinde başlayıp, 2008 yılında İstanbul’da Pazarlama bölümünde iş hayatına devam ederek, 2010 yılında Türkiye Beyaz Eşya Pazarlama Yöneticisi görevini üstlendi. 2015 yılı başından bu yana Türkiye Pazarlama Direktörü görevini sürdürmen Tüfekci, bununla birlikte Reklamverenler Derneği ve Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı ve halen Doğalgaz Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi.

İGA İstanbul Havalimanı Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül 

Kurumsal alanda 24 yılı aşkın deneyime sahip olan İGA İstanbul Havalimanı Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül; iletişim, marka yönetimi, danışmanlık ve stratejik planlama alanlarnda hizmet verdi. HSBC, IKEA, Bosch, Fiat, Otokar, Multi Turkmall, Sensodyne, Eczacıbaşı – Zentiva ve Kocnet gibi çeşitli markalara danışmanlıkta bulundu.

İGA İstanbul Havalimanı'nda; medya ilişkileri de dahil olmak üzere kurumsal iletişimi; sponsorluklar, kurumsal sürdürülebilirlik, kriz yönetimi, etkinlik yönetimi gibi sorumlulukları üstlenen Şengül, ayrıca Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi.

CarrefourSA Tedarik Zinciri, E-Ticaret, CRM ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burçin Çelik

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Burçin Çelik, Tekstil ve İlaç sektöründeki dört yıllık tecrübesinden sonra 2000 yılında CarrefourSA’da İthalat ve Lojistik departmanında yönetici olarak işe başladı.

2008 yılında Tedarik Zinciri Direktörlüğü’ne, 2012 yılında ise Tedarik Zinciri, Kasa Yönetimi, Sistem ve Organizasyondan Sorumlu Direktörlük görevine atandı. Ağustos 2013 yılında Tedarik Zinciri, Kasa Hattı ve Organizasyondan sorumlu olarak başladığı görevine Tedarik Zinciri, E-Ticaret, CRM ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmekte.

Duracell Türkiye, İsrail, Kafkaslar Pazarlama Direktörü Canan Berkem Uzun

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Uzun, üniversite öğrencilik yılları boyunca farklı sektör ve şirketlerde staj yaptıktan sonra, iş hayatına 2010 yılında Ülker Çikolata iş biriminde, uzun dönemli pazarlama stajının ardından Marka Müdür Yardımcısı olarak başladı.

2010-2015 yılları arasında aynı iş biriminde Marka Müdürü ve Kıdemli Marka Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında Duracell’in P&G’den, Berkshire Hathaway’e geçişi ile birlikte Duracell Türkiye, İsrail ve Kafkas’lar ekibine Türkiye’den sorumlu Pazarlama Direktörü olarak dahil oldu. Duracell’in ayrı bir şirket olarak süreçlerini devam ettirmesi, marka strateji ve yatırımlarının planlanıp, uygulanması gibi süreçlerde aktif görev aldı. Daha sonra Türkiye ticari Pazarlama ve İhraç ülkeler Pazarlama görevlerini’de üstlenen Uzun, 2022 yılı başından bu yana Duracell Türkiye, İsrail ve Kafkaslar pazarlama direktörlüğü görevini yürütüyor. Aynı zamanda Duracell Yönetim kurulu üyelerinden biri olarak markanın uzun vadeli stratejilerinin oluşturulması, inovasyonlarla kategorinin büyütülmesi ve sürdürülebilirlik projelerinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Çanakkale Seramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay

2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olan Özay, iş hayatına MT olarak Kaleseramik’te adım attığında, İtalya’da, sektörün kalbi olan Reggio Emilia bölgesinde, sektörün teknoloji, tasarım ve üretim süreçlerini deneyimlemek adına bulundu.

2010- 2011 senelerinde Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme programına katıldı. 2004 senesinden itibaren Kale Grubunda sırasıyla Karo Ürün Yönetimi, Çanakkale Seramik Marka Müdürlüğü, Yapı Grubu Ürünleri Ürün ve Tasarım Direktörü ve Pazarlama Direktörü olmak üzere 18 yıldır görev alıyor.

Kaleseramik’te Sürdürülebilirlik, Dijitalleşme, Değer odaklı Marka Yönetimi, Tasarım Odaklı Düşünce felsefesinin içselleştirilmesi ve mükemmel tüketici deneyimi için ürün, tasarım, hizmet ve pazarlama süreçlerinin geliştirilmesine yönelik geliştirilen projelerde roller üstlendi.

Unilever-Omo Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü Alper Çapar

Yeditepe Üniversitesi İşletme Fakültesi ve ardından Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Alper Çapar, kariyerinde sırasıyla; Coca-Cola, Turkcell, Godiva, Eczacıbaşı’nda görev aldı.

2020’den beri Unilever’de farklı roller üstlenen ve şu anda Unilever Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü olan Alper Çapar, Unilever’in “Temiz Gelecek” vizyonu doğrultusunda OMO markasındaki dönüşüm yolculuğuna liderlik etti. Bu dönüşüm yolculuğunda OMO’nun doğaya daha duyarlı adımlar atarken topluma pozitif katkı sağlama anlayışıyla geliştirilen ve ödüle layık görülen birçok projesinde yer aldı. Yakın zamanda hayata geçirilen ve plastik atıkları çocuklar için oyun parkına dönüştüren “OMO İyilik için Kirlenmek Güzeldir” ile hem doğayı koruyacak hem çocukları gülümsetecek adımlar için değer yarattı.

J&J Türkiye Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Alperen Özkan

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2011 yılında iş hayatına başlayan Özkan; Unilever ve Roche şirketlerinde, Türkiye ve İran’da marka yönetimi alanında üst düzey sorumluluklar aldı.

2018 yılında J&J bünyesine katılmasından bu yana, Neutrogena markasını ‘mega-brand’ olarak yeniden konumlandırarak üstlendiği lansmanlarla cilt bakım pazarında markanın Türkiye’nin en büyük cilt bakım oyuncusu olmasında önemli katkılarda bulundu. Le Petit Marseillais lansmanı ve sonrasındaki çalışmaları ile Türkiye’yi pazar payı büyüklüğü sıralamasında J&J’in faaliyet gösterdiği bölgeler arasında 1. ülke konumuna getirdi. J&J’in son dönemlerde girdiği yeni kategorilerle agresif büyümesini sağlayan projelere imza attı. Özkan J&J Türkiye tüketici ürünleri bölümü, pazarlama direktörü olarak iş hayatına devam etmekte.

Hepsiburada Marka Direktörü Soner Beyhan

Soner Beyhan, eğitimini sırasıyla İstanbul Lisesi, Sabancı Üniversitesi Üretim sistemleri ve Sabancı Üniversitesi Yüksek Lisans Endüstri mühendisliğinde tamamladı. 10 seneyi aşkın kurumsal deneyimi ile Vodafone ve Hepsiburada'da müşteri deneyimi, pazarlama, satış ve e-ticaret alanlarında çalıştı. Şu anda Hepsiburada'da Marka Direktörü olarak görevine devam etmekte.

Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel

2002 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Birmingham Üniversitesi Avrupa Birliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Evren Güzel, iş hayatının başlangıcında İTO Emniyet ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. A.Ş bünyesinde Dış Ticaret Yönetmeni olarak görev aldı.

Brisa bünyesine Mayıs 2006 yılında Dış Satış Koordinatörü görevi ile katılan Güzel, 2010 Ocak ayından itibaren Dış Satışlar Müdürü (Avrupa) olarak görev aldı. 2017 Ağustos ayında Pazarlama Direktörlüğü görevine geldi ve 2021 Ocak ayından bu yana Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte.

Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Seçil Demiralp 

Seçil Demiralp, 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında Koç Üniversitesi İngilizce İşletme (MBA) Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Aynı yıl TAB Gıda San. ve Tic. A.Ş. Pazarlama Departmanı’nda göreve başlayan Demiralp, 2008 yılında Pazarlama Müdürlüğü’ne getirildi ve 2015-2019 yılları arasında TAB Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin Pazarlama Genel Müdürü olarak görevi aldı. 2019 yılında Metro Türkiye Pazarlama, Marka Yönetimi ve İletişim Grup Müdürlüğü görevini üstlendi. 2021 yılından bu yana Vodafone’da Marka & Pazarlama Stratejisi Direktörü görevini yürütüyor.

KFC CMO'su Özkan Özyavuz

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden sonra Koç Universitesi İşletme bölümünden mezun olan Özkan Özyavuz kariyer hayatına 2008’de Avea’da başladı. 10 yıllık telekom deneyiminin son 8 yılında Turkcell Platinum ve gnctrkcll’in pazarlama ve iletişim stratejilerinin olusturulmasında etkin rol oynadıktan sonra 2017’de Actera ve Esas holding çatısı altında bulunan Mars Sportif’in tüm pazarlama faaliyetlerini yönetmeye başladı.

3 yılı aşkın sürede marka iletişimi, müşteri deneyimi ve gelir yönetimi konularında davranışsal pazarlama ilkelerine sadık kalarak çalışmalarını sürdürdü. KFC Türkiye’de 2020 yılında CMO rolünü üstlendi ve görevine halen devam etmekte.

Banvit BRF Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Gürleroğlu

Gıda sektöründe 20 yılı aşkın pazarlama tecrübesine sahip olan Yasemin Gürleroğlu, iş yaşamına Pınar Gıda Grubu Pazarlama departmanında başladı. Sütaş’ta Ürün Müdürlüğü yaptıktan sonra 2007-2019 yılları arasında Nestlé Türkiye’de pazarlama alanında farklı iş birimlerinde yöneticilik görevleri üstlendi. 2020 yılında Banvit BRF Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine geldi. Gürleroğlu, halen Banvit BRF’nin Marka Stratejisi ve İletişimi, Kurumsal İletişim ve Ar-Ge bölümlerinin liderliğini yapmakta.

Beiersdorf Global Medya Satın Alma Kategori Müdürü Altuğ Coşkuntürk

Işık Universitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini 2014 yılında tamamlayan Coşkuntürk, 2010-2016 yılları arasında Publicis Groupe ajanslari Starcom ve Zenith'te yerli ve yabancı marka grupları için planlama, satın alma ve strateji geliştirme alanlarında üstlendiği farklı rollerden sonra 2016 yılında Beiersdorf Türkiye’de Pazarlama İletişimi Müdürü olarak çalışmaya başladı. Ocak 2022’den itibaren Beiersdorf Genel Merkezi’nde Global Medya Satın Alma Kategori Müdürü olarak görev almakta.

The Hammers Awards hakkında ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir