Starbucks'tan ABD ve Kanada'daki Mağazalarında Üst Düzey Corona Önlemi

Apple, Nike gibi global firmaların dünyanın pek çok yerindeki mağazalarını Corona virüsü sebebiyle kapattıklarını sizlerle paylaşmıştık. Starbucks ABD ve Kanada'da mağazalarını kapatmadı falan Corona'ya karşı ciddi bir önlem aldı. Starbucks Kuzey Amerika'daki tüm mağazalarında "To go" yani "Al Git" olarak çevirebileceğimiz yöntemi uyguluyor.

Alışveriş merkezleri, Corona için kırmızı bölge ilan edilen yerler gibi yüksek risk taşıyan lokasyonlardaki mağazalarını kapatan Starbucks, Kanada ve ABD genelindeki diğer mağazalarında 'Al Git' sistemini geçici olarak uygulamaya başladı.

Corona virüsün kalabalık ortamlarda bulaşma riskinin çok daha yüksek olması sebebiyle bir müddet insanların birbirleriyle yakın temas halinde olabilecekleri noktalarda bulunmamaları uzmanlar tarafından söylenirken Starbucks da mağazalarının oturma bölümlerini ziyaretçilerine kapamış bulunuyor. Starbucks şimdilik en az iki hafta bu sistemi kullanmaya devam edecek.

Starbucks'ın ABD Perakende Yöneticisi Rossann Williams, insanların sağlıklarının her şeyden önemli olduğunu ve bu dönemde müşterilerini korumak için proaktif kararlar almaya devam edeceklerini açıkladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir