Spotify Türkiye Ofisini Kapattı

Geçtiğimiz günlerde Apple Music'in önümüzdeki yaza kadar Spotify'ı geçeceği ile ilgili bazı haberler yapılmıştı. Apple Music'in Spotify'a göre "3-4 kat daha fazla" deneme üyesi bulunduğu söylenmişti. Zira Spotify'ın aylık %2'lik büyümesine karşılık %5'lik bir büyüme gösteriyor. Eğer bu oranlar devam ederse Apple'ın, rakibini bu yaz mevsiminde geçmesi mümkün olacak.

Elimize yeni ulaşan bilgilere göre ise Spotify Türkiye, Zorlu Center'da bulunan Türkiye Ofisi'ni kapatmış durumda. Spotify Türkiye cephesi konuyla ilgili Digital Age'e; “Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.” açıklamasında bulundu.

Spotify'ın, Apple'ın 36 milyon üyesine (WSJ'ye yeni açıklanan sayı) karşılık 70 milyon paralı üyeye sahip olduğu ancak toplam kullanıcı tabanının çok daha fazla olduğu düşünülüyor.

Ofisin kapanmasına ilişkin detaylı bir açıklama ise henüz yapılmadığını ve Spotify Türkiye'nin Ülke Müdürü pozisyonunda yer alan Ergül Çivi'nin ise ABD Ticari Direktörü olarak şirkete atandığını belirtmemizde fayda var.

 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir