Sokağın ritmi ve gençlerin enerjisi IN STREET'e ilham oluyor

Sokağın ritminden, gençlerin enerjisinden ve dansın dinamizminden aldığı ilhamla spor yaşam tarzını benimseyen Türkiye’nin sneaker ve spor giyim zinciri IN STREET, 360 derece ördüğü pazarlama stratejisi ile tüketicisine en etkin yollardan ulaşıyor. Kampanyalar, dijital pazarlama faaliyetleri, mağaza açılış etkinliği, CRM çalışmaları ve televizyon reklamı gibi pek çok kanalı iş süreçlerine dahil eden marka, “Sokağın, Tarzın, Sneaker’ın” söylemiyle gençlere temas ediyor.

2014 yılında ilk mağazası ile müşterilerle buluşan IN STREET, bugün 150 mağazası, online ve mobil satış kanalları ile Türkiye’nin sneaker ve spor giyim zinciri haline geldi. Yurtdışındaki büyümesine de hız veren marka, mağazalaşma ve markalaşma konusunda, tüketicisini dinlemeyi merkezine alarak pazar ağını her geçen gün genişletiyor. Spor kategoride 20’den fazla global markayı tüketicileri ile buluşturan IN STREET, koleksiyonuna eklediği giyim ve aksesuar kategorileri sayesinde Türkiye’nin sneaker ve spor giyim zinciri oldu. 

FLO Mağazacılık Pazarlama ve Büyüme Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Kunt, IN STREET’in bu başarısının arkasında FLO’nun getirdiği yarım asrı aşan köklü bir deneyim olduğunu, geniş marka ağı ile farklı pazarlarda elde edilen tecrübelerin ve sürekli büyüyen yapının gücünü hatırlatıyor. Mağazalar ve dijital kanallar ile her yaştan ve her kesimden farklı tüketicilere ulaştıklarını belirten Gökçe Kunt, “Sneaker ve spor giyim zincirimiz IN STREET’in pazarlama çalışmalarında odağımız gençler. Hayatın ritmine uyum sağlayan ve enerjisini dansla, müzikle dışa vuran gençler ilham kaynağımız oluyor. Onlara en doğru kanallardan ulaşabilmek, onların dilinden anlayabilmek ve yeni neslin beklentilerine cevap verebilmek amacıyla çıktığımız yolda sokağın dinamizminden beslenmeye büyük önem veriyoruz.” diyor. 

IN STREET’in stratejisini sokağın ritmi belirliyor
IN STREET, tüm pazarlama stratejilerini oluştururken merkezine sokağı, tarzı ve dansı alıyor. Yola tüketicisini dinleyerek başlıyor. Gençlerin sesine kulak veriyor ve buradan elde ettiği iç görüleri stratejileriyle birleştirerek rotasını belirliyor. Gökçe Kunt, IN STREET’in pazarlama çalışmalarına yön verirken, tüm kanalların birbiriyle senkron içerisinde olmasının etkisini şöyle anlatıyor: “IN STREET’in çıkış noktası sokak. Gençlere oldukları her mecradan seslenmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de mesajlarımızı ve taktiklerimizi birbirine entegre bir yapıda tutuyoruz. Böylece hedef kitlemize bütünleşik bir yaklaşımla ulaşırken, bu iletişimin şirketin büyümesine de katkıda bulunmasını sağlıyoruz.”  

IN STREET ilk televizyon reklamını 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde yayınladı. “Sokağın, Tarzın, Sneaker’ın” diyerek dillere dolanan jingle’a Dans Fabrika’nın çok özel koreografisi eşlik etti. Uzun soluklu iletişim yolculuğunun ilk adımı olan reklam filmi, tam da markanın duruşunu anlatır bir enerjiyle ekranlarda yerini aldı. 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir