Sektörün 2019 Beklentileri: Toptalent.co’ya Sorduk

2018'in bitmesine günler kala Pazarlamasyon olarak sektöre 2018'i nasıl geçirdiklerini ve 2019'da neler beklediklerini sorduk.
Dördüncü röportajımızı Toptalent.co. ekibinden Mehmet Aksu ile yapmış bulunmaktayız. Keyifli okumalar...

Sibel Koç - Girişiminizden kısaca bahsedebilir misiniz, neler yapıyorsunuz, kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Mehmet Aksu: Türkiye dünyada yetenek kıtlığında maalesef 5. Sırada. Bu şirketlerin aradıkları yetenekleri bulamaması demek. 2015 yılında şirketlerin en iyi yetenekleri çekmesi için daha fazla pazarlama aracına ihtiyacı olduğunu gördük ve Toptalent.co’yu kurduk. Şirketlerin işveren markalarını aktive ederek daha iyi yetenekleri çekmelerini sağlıyoruz. Diğer taraftan Türkiye’nin en iyi yetenekleriyle, en iyi şirketlerini bir araya getiriyoruz, böylece yetenek kıtlığını aşmasını bir anlamda doğru eşleşmeyle sağlıyoruz.  Şirketi ve değerlerini yeteneklere çok net ve güçlü anlattığımız için, birlikte çalıştığımız tüm şirketlerin yetenek kalitesi ve sayısını hissedilir biçimde yükseltiyoruz.  Yıllık 4 milyona yakın yeteneği platformumuzda ağırlıyoruz.

Sibel Koç - 2018 şirketiniz için nasıl bir yıldı, hedeflediğiniz büyümeyi sağlayabildiniz mi?

Mehmet Aksu: 2018 iş dünyası için zor bir yıl oldu. Küresel ve Türkiye’ye özgü büyüme sorunları ile yüzleştik. Toptalent.co özelinde ise %300 civarında oldukça hızlı büyüme gerçekleştirdiğimiz bir yıldı. Hedeflediğimiz büyümeye yakın büyüdük diyebiliriz. 

Sibel Koç - 2019 için  pazarlama öncelikli olmak üzere genel hedefleriniz neler?

Mehmet Aksu: 2019 yılında 5 milyon yeteneği ağırlamak istiyoruz. Pazar payı anlamında hareketli bir yıl olacağını tahmin ediyoruz. Yenilikçi bir platform olarak yenilik ve teknoloji odaklı ürünleri merkeze alacağız. Erişim anlamında da agresif planlarımız bulunuyor. 2019 yılında resesyon risklerine rağmen hızlı büyüme trendimizi sürdürmek üzere planlarımızı yapıyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir