Ryanair, Uçağı Yanlış Şehre İnen Rakibine Coğrafya Kitabı Hediye Etti

  • Geçtiğimiz pazartesi günü Almanya'nın Düsseldorf kentine iniş yapması gereken bir British Airways uçağı, yanlış uçuş planının kullanılması nedeniyle İskoçya'nın başkenti Edinburg'a iniş yaptı.
  • British Airways'in rakibi İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair, bu olay üzerine bir tweet atarak "Hey British Airways, sizin için bir hediyemiz var." dedi ve "Aptallar İçin Coğrafya" isimli bir coğrafya kitabının görüntüsünü paylaştı.
  • Ryanair'in rakibine yönelik bu tweet'ine karşılık olarak pek çok Twitter kullanıcısı da Ryanair'i iğneleyici bir şekilde İrlandalı hava yolu şirketine okuyabileceği birçok kitap önerisinde bulundu.
  • İlgili Yazı: İrlandalı Hava Yolu Şirketi, Sıkıntılarla Boğuşan Rakibiyle Dalga Geçti

Geçtiğimiz pazartesi günü havacılık tarihi açısından ilginç günlerden biri yaşandı. Birleşik Krallık merkezli yayın kuruluşu BBC'nin aktardığı bilgiye göre, Almanya'nın Düsseldorf kentine iniş yapması gereken bir British Airways uçağı, yanlış uçuş planının kullanılması nedeniyle İskoçya'nın başkenti Edinburg'a iniş yaptı.

https://pazarlamasyon.com/hava-yolu-sirketleri-de-abonelik-modelini-benimsiyor/

Britanyalı hava yolu şirketi British Airways'in direkt olarak rakibi olan İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair ise bu fırsatı kaçırmadı ve bu tuhaf olay üzerinden rakibine sataştı. İrlandalı hava yolu şirketi, resmi Twitter hesabı üzerinden rakibine yönelik olarak attığı bir tweet'te "Hey British Airways, sizin için bir hediyemiz var." diyerek "Aptallar İçin Coğrafya" isimli bir coğrafya kitabının görüntüsünü paylaştı.

https://twitter.com/Ryanair/status/1110231642659057665

British Airways ise rakibinin fazlasıyla etkileşim alan ve çok ses getiren bu esprili tweet'ine karşı kayıtsız kalmadı ve rakibinin bu tweet'ine "Hiçkimse mükemmel değildir." şeklinde bir cevap verdi.

https://twitter.com/British_Airways/status/1110237359818317824

Bunların yanı sıra pek çok Twitter kullanıcısı da Ryanair'i iğneleyici bir şekilde İrlandalı hava yolu şirketine okuyabileceği birçok kitap önerisinde bulundu. Hatta bu Twitter kullanıcılarından biri, İrlandalı hava yolu şirketinin rakibine sataştığı tweet'ine karşılık olarak "İşte sizin için bir tane, Ryanair." dedi ve "Aptallar İçin Müşteri Hizmeti" isimli kitabın fotoğrafını paylaşarak Ryanair'in müşteri hizmetlerinin iyi bir seviyede olmadığına dikkat çekti. Ryanir'in tweet'i kadar olmasa da, bu tweet de hatrı sayılır derecede bir etkileşim aldı.

https://twitter.com/essex_o/status/1110267503190700038

Bazı Twitter kullanıcılarının Ryanair'e yönelik bu tepkilerinin tabii ki mantıklı nedenleri bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde çalışanların çalışma koşullarından memnun olmamaları gibi çeşitli şirket içi problemler nedeniyle yolcularını mağdur eden İrlandalı hava yolu şirketi, geçen ocak ayında yeniden Birleşik Krallık'ın en az sevilen kısa mesafeli havayolu şirketi seçilmişti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir