Russell Hobbs büyüme ivmesini sürdürüyor

Küçük ev aletleri pazarında 70 yıllık bir köklü geçmişe sahip Russell Hobbs, Türkiye’de ve Avrupa’da liderliğini sürdürmek istiyor. Spectrum Brands Türkiye Pazarlama Müdürü Cemil H. Durgun’dan Russell Hobbs’un hedef ve stratejilerini dinledik.

Tüm dünyada milyonlarca tüketicinin güvendiği bir ev gereçleri şirketi Spectrum Brands’in Türkiye’deki hikâyesi 2001 yılında başlıyor. Varta markalı pilleri Türkiye pazarına sunan Grup, bünyesinde bulunan onlarca marka arasından önce elektrikli kişisel bakım ürünleri pazarının dünya lideri Remington’ı, sonra yenilikçi tasarımları ile dikkat çeken İngiliz küçük ev aletleri markası Russell Hobbs’u ve son olarak da sağlıklı ızgarada dünya lideri olan George Foreman ızgara markasını ülkemize getiriyor. Pandemiyle birlikte canlanan küçük ev aletleri pazarında 70 yıllık bir köklü geçmişe sahip Russell Hobbs’un sıradışı Retro stilindeki tasarım ürünleri, tüketiciler tarafından büyük ilgi görüyor. Spectrum Brands Türkiye Pazarlama Müdürü Cemil H. Durgun, bu yıl itibarıyla Russell Hobbs markasının iletişim çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve hedef büyüttüklerini açıkladı. 

Bizi daha çok göreceksiniz...
1952 yılında dünyanın ilk sıcak tutma özelliği bulunan kahve makinesini tüketicilerle buluşturarak kurulan Russell Hobbs, İngiltere’nin bir numaralı markası. Tamamen “İngiliz” mutfağına, tasarımlarına ve konseptine odaklanmış sıradışı ürünleri bulunuyor. Kahve makineleri ve su ısıtıcılarında Türkiye’deki tüketicilerin ilgisini çekmeyi başardık. Artık Russell Hobs’u daha çok yerde göreceksiniz, daha çok hayatın içinde ve evine değer veren herkesin mutfağında olacağız.

Mutfakta kendi stilimizi yarattık
Mutfakta artık sadece işlevsellik yetmiyor, aynı zamanda şıklık da arıyoruz. Estetik ürünlere olan ilgi arttı. Klasik tasarımları yeni çağa uyduran retro akımı, mutfak aletlerinde de moda oldu. Tam da bu nedenle, İngiliz esintilerini mutfaklara taşıyan Russell Hobbs’ın Retro serisi tüketiciden büyük ilgi gördü. Mutfakları zamanda yolculuğa götüren koleksiyonumuzda; su ısıtıcısından ekmek kızartma makinesine, el mikserinden kahve makinesine kadar geniş bir ürün çeşitliliği mevcut.

Araştırmalar Türk tüketicisini tanımlıyor
Russell Hobbs Avrupa ekibi tarafından 2021’in sonlarına doğru 8 bin katılımcıyla İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya ve Avusturalya coğrafyasını kapsayan geniş kapsamlı bir araştırma yapıldı. Avrupalı kullanıcılarda ”kolay temizlenebilirlik” ve “kolay kullanım” gibi kavramların daha ön planda olduğunu gördük. Bu kitlede “fiyat hassasiyeti” kavramı Türkiye’deki tüketicilerin alışkanlıklarına kıyasla çok daha aşağı sıralarda. Tüketicilerin paradan sonra en çok dikkat ettiği konu ise “uzun süreli kullanım”. Tüketiciler ürünü satın aldıktan sonra uzun yıllar kullanayım istiyor, “evladiyelik” gibi bir kavram ortaya çıkarıyor. Bu yüzden satın alım öncesi çok ciddi araştırmalar yapıyor. Sürekli kullandığı, mutfakta gözünün önünde duran bir ürünün tasarımı, rengi ve tarzı da dayanıklılığı kadar önemli kriterler halini almış durumda.

Avrupa'da da liderliğimizi sürdürmek istiyoruz
Russell Hobbs olarak global hedefimiz özellikle Avrupa’daki liderliğimizi sürdürmek ve geliştirmek. Türkiye’de ise marka bilinirliğimizi artıracak çalışmalara imza atıyoruz. Russell Hobbs, premium bir imaja sahip ancak amacımız daha erişilebilir bir fiyat sunarak mutfağına değer gösteren herkesin ulaşabildiği bir marka olmaktan yana. Bu yıldan itibaren odaklanacağımız pazarlama iletişimi çalışmalarıyla birlikte, güçlü konuşalım, daha çok kitleye erişelim, saha aktiviteleri yapalım ve en önemlisi ürünlerimizi deneyimletelim arzusundayız.

Her geçen gün daha fazla dağıtım elde ediyoruz
Türkiye’de pandemiyle birlikte online alışveriş alışkanlığı çok ciddi şekilde arttı. Bu nedenle internet satışımız öncelik elde etmeye başladı. İlk satış yapmaya başladığımız günden bu yana artan bir satış ve dağıtım grafiğini yakaladık, her geçen gün bu grafiği geliştiriyoruz. Pazarlama olarak odaklanacağımız pazarlama iletişimi faaliyletleri ile de markamızın görünürlüğüne sağlayacağımız katkıyla birlikte bu dağıtım sayılarını daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz.

Kariyer
Google, yalnızca 4 blockchain şirketine 1,5 milyar dolar yatırım yaptı!

Google, eylül ayından bu yana blockchain şirketlerine toplam 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.

Bunlar İlginizi Çekebilir