Robot köpekler arasına bir yenisi daha eklendi (Video)

Çin merkezli Unitree tarafından geliştirilen Unitree B2, 120 kg'a kadar yük taşıyabiliyor.

Robot köpek üreten markaların sayısı hızla artarken, bu yıl içinde tanıtılan iki dikkat çekici model arasında Dreame Technology imzalı bir DreameDog ve Xiaomi'nin etkileyici robot köpeği CyberDog 2 yer alıyordu. Ancak yıl henüz bitmeden, robot köpek seçenekleri arasında bir yenisi daha eklendi: Unitree B2.

Türevlerine göre çok güçlü

Çin merkezli Unitree tarafından geliştirilen Unitree B2, eski versiyonu Unitree B1'den daha etkileyici performans sergilemesiyle dikkat çekiyor. Endüstriyel otomasyon, denetim, acil kurtarma ve güvenlik devriyesi gibi eylemler için özel olarak geliştirilen B2, yüz bölgesinde iki HD kamera, iki derinlik algılayıcı kamera ve bir LiDAR modülü bulunduruyor. B2, bu sayede, çevresini rahatlıkla algılayarbilirken bozuk arazilerde de kolaylıkla yürüyebiliyor.

21 km/s hıza kadar çıkabilen B2, 40 cm yüksekliğindeki objelerin üstünden geçebiliyor ve 120 kg yük taşıyabiliyor. Henüz fiyat bilgisi paylaşılmayan robotun, önceki versiyonu B1'e göre çok daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir