Xiaomi'nin robot köpeği: CyberDog 2

Xiaomi'nin robot köpeği, takla atabiliyor, akıllı cihazlara bağlanabiliyor ve komutlarınızı harfiyen yerine getiriyor.

Birçoğumuz, robot bir köpeğe sahip olmanın hayalini kurmuşuzdur. İşte o hayal, Xiaomi'nin teknoloji harikası CyberDog 2 ile gerçeğe dönüşüyor. Yalnız, bu robot köpek, hayal ettiğimizden bir tık daha iyi. 

İki yıl önce, Xiaomi, ilk robotu CyberDog'u tanıttığında, bazı eleştirilerle karşılaşmıştı çünkü robot, gerçek bir köpeğe hiç benzemiyordu. Ancak, birkaç ay önce tanıtılan CyberDog 2, Xiaomi'nin bu eleştirileri ciddiye aldığını gösteriyor. CyberDog 2, iki küçük kulağı ve kısa bir kuyruğuyla adeta bir Doberman'ı anımsatıyor.

Yaklaşık 9 kilogram ağırlığındaki robotun boyu 36,7 santimetre. Ancak CyberDog 2'nin küçük boyutu sizi yanıltmasın, bu robot köpek oldukça donanımlı bir şekilde karşımıza çıkıyor. İçerisinde bir RGB kamera, yapay zeka destekli bir interaktif kamera, dört ToF sensörü, bir LiDAR sensörü, bir derinlik kamerası, bir ultrasonik sensör, bir balık gözü lens sensörü, bir kuvvet sensörü ve iki Ultra Geniş Bant sensörü gibi bir dizi özellik barındırıyor.

xiaomi-cyberdog-2-3

CyberDog 2, bu yüksek donanım sayesinde sizi tanıyabiliyor ve el hareketlerinizi algılayarak komutlarınızı yerine getirebiliyor. Ayrıca, bu robot dost, ters takla atma yeteneği ile dikkat çekiyor ve dengesini koruyarak düşmüyor. Üstelik, evinizdeki akıllı cihazlarla entegre çalışabilen CyberDog 2, siz eve geldiğinizde ışıkları açma gibi ev otomasyon görevlerini yerine getirebiliyor. Kısacası, CyberDog 2, robot bir köpekten beklediğinizden çok daha fazlasını sunuyor. Tek eksik olan şey, belki biraz tüy olabilir... 

CyberDog 2 hakkında daha fazla bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

Xiaomi'nin robot köpeği: CyberDog 2

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir