Pringles'ın Yeni Sanal Para Temalı Cipsi

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin, New York şehrindeki Christie's Müzayede Evi'nin satışa çıkardığı bir dijital sanat eseri 69 milyon dolara alıcı bulmuştu. Eserin ödemesi için ilk defa takas edilemez özellikli bir kripto para cinsi kabul edilmişti. NFT isimli bu takas edilemez para cinsi Pringles tarafından oldukça ilginç bulunmuş olacak ki, marka yaptığı sosyal medya paylaşımı ile sınırlı sayıda ürettiği sanal lezzeti CryptoCrisp'i tanıttı.

https://twitter.com/Pringles/status/1372242606902673409

Twitter üzerinden paylaşım yapan Pringles,  ''En yeni Pringles aromamızla tanışın'' diyerek dönen bir CryptoCrisp kutusunun 6 saniyelik video klibinin yayınladı. NFT aroması içerdiği yazılan sanal kutu sanatçı  Vasya Kolotusha tarafından yaratıldı ve yayınlandığı gibi büyük ilgi görmeyi başardı. Aynı gün içerisinde blockchain üzerinden dijital koleksiyonlar ürünler satan Rarible tarafından satışa çıkan sanal kutu, sadece 50 adet üretildi.

Son olarak Pringles'ın medya temsilcisinin Fox News'e verdiği demeçte, koleksiyonun yalnızca çevrimiçi olarak satın alınabileceğini ve bu sınırlı sürümün satışlarından elde edilecek olan gelirin doğrudan sanatçıya gideceğini dile getirdi. Rarible üzerinden açık arttırmayla 2 dolardan satışa çıkan sanat eserinin fiyatı bir sonra gün 540 dolara kadar yükseldi.

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir