Pantene, Afro Saçlılara Karşı Yapılan Ayrımcılığı Sona Erdirmek İçin İngiltere'de Harekete Geçti

Pantene, Gold serisi ile, Birleşik Krallık'ta afro saçlara karşı ayrımcılığı sona erdirmek için Black Minds Matter ve Project Embrace ile işbirliği yaptı. Markanın 2018 yılında piyasaya sürülen ve devam eden Gold Serisi ürünlerinin tanıtımı için yapılan My Hair Won’t Be Silenced kampanyasının devam filmi fikri, afro saçlı insanların nasıl bir ayrımcılığa uğradığını inceleyen bir araştırma sonuçlarından sonra geldi.

https://pazarlamasyon.com/adidastan-abddeki-siyahi-topluluklara-120-milyon-dolar-bagis/

Censuswide tarafından 2020 yılında yapılan araştırma raporuna göre, İngiltere'de afro saçlı siyahilerin %93'ü saçlarıyla alakalı mikro agresyonlar yaşıyor. Afro saçlı siyahların %52'si saçlarına yapılan ayrımcılığın benlik saygısını veya ruh sağlığını olumsuz etkilediğini belirtiyor. Ancak bununla beraber afro saçları olmayan kişilerin yalnızca %7'si yaygın mikro saldırganlıklar yaşadığını belirtiyor. Dolayısıyla afro saçlı insanlara karşı daha fazla uygulanan mikro saldırılan kişilerin özgüvenlerini ciddi oranda etkiliyor.

Pantene'den bu araştırmadan yola çıkarak, Black Minds Matter ve Project Embrace ile işbirliği yaparak, saçlarını sevmek ve olduğu gibi kabul edip mutlu olmakla ilgili kişisel ve toplu deneyimlerinden bahseden altı siyahi İngiliz kadına yeni reklam filminde yer verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=RFymz-fOWx4&feature=emb_logo

Saçın özgüven, güven ve kimlik duygusunu artırmanın anahtarı olduğunu düşünen Pantene herkes için harika saç ürünleri yaratma misyonu ile, My Hair Won’t Be Silenced  kampanyası ve Power of Hair Fund aracılığıyla 2025 yılına kadar İngiltere'deki saç ayrımcılığını en az %50 azaltmayı amaçlıyor.

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir