Önceliğimiz, müşterilerimize tüm temas noktalarında kaliteli deneyim yaşatmak

Ev yaşam ürünleri kategorisinde e-ticaret sitesi ve mağazalar zinciri Evidea, 2023 yılında fiziksel mağazacılık ağına yaklaşık 15 yeni mağaza daha eklemeyi planlıyor. Evidea Genel Müdürü Kazım Mavuş, “Pürüzsüz bir müşteri deneyimi için çoklu kanal stratejimizi geliştirmeye devam edeceğiz” diyor.

Pandeminin ardından iş dünyası için hareketli geçen bir 2022’yi geride bırakırken, markaların gündeminde yoğunlukla dijital dönüşüm yer tuttu. 2023’te de, bu dönüşümü tamamlayan marka yöneticilerinin yeni hedefler belirlediğini görüyoruz. Peki Türkiye’nin lider yöneticilerinin hedeflerinde neler var? Evidea Genel Müdürü Kazım Mavuş'a yeni döneme ilişkin öngörü ve planlarını sorduk. 

Önceliğimiz, müşterilerimize tüm temas noktalarında kaliteli deneyim yaşatmak

Evidea olarak, evi için alışveriş yapmak ve evine değer katmak isteyenlere; kaliteli, trend ve kurulumu ustalık gerektirmeyen ürünleri makul fiyatlarla sunan, müşteri deneyimine önem veren bir markayız. Yıllar önce e-ticaret sitesi olarak başladığımız bu yolculuğa sonradan mağazalaşma stratejisini de ekledik. E-ticaret alanında güçlü bir tecrübeye sahibiz. Buraya sektörden çok daha erken, büyük yatırımlar yaptık. Bu kanala olan inancımız sürüyor ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. En büyük mağazamız olan evidea.com’un kullanıcı dostu deneyimini sürekli geliştiriyoruz. 

Evde yaşam ürünleri perakendeciliği, tüketicilerin görerek ve dokunarak almayı tercih ettiği ürün gruplarından oluşuyor. Keyifli ve ferah bir mağazada kaliteli bir müşteri deneyimi sunabilmek mağazacılık stratejimizin en önemli vaatleri arasında yer alıyor. 2022 yılı sonu itibarıyla 37 mağazaya ulaşmış olacağız ve bir önceki yıla göre ciroda yaklaşık yüzde 170 büyümüş olacağız. 

2023 yılı da enerji krizinin de tetiklediği tedarik zinciri sorunları, yüksek enflasyon gibi sorunlarla mücadele edeceğimiz bir yıl olacak. Olası tedarik zinciri sıkıntıları için önlemlerimizi alıyor, tüketicilere uygun fiyatlı ürünler sunmaya devam etmek için proaktif bir planlama süreci yürütüyoruz. 

Pürüzsüz çoklu kanal deneyimi 2023'ün önemli konularından olacak
Pürüzsüz çoklu kanal deneyimi için stratejiler geliştirmek ve aksiyonlar almak 2023 yılının en önemli konularından biri olacak. Müşterilerimizin, markamızla tüm temas noktalarında kaliteli bir deneyim yaşaması en büyük önceliğimiz. 

Fiziksel mağazacılığın pandemi sonrası kazandığı hızın devam edeceğini öngörüyoruz, bu nedenle fiziksel mağazalarımıza trafik çekme aktivitelerimiz devam edecek. Tüm temas noktalarındaki deneyim kalitesini veriye dönüştürmek daha önce olduğu gibi 2023 yılında da en önemli uğraşımız olacak. Sektörümüzde müşteri verileri en önemli konuların başında geliyor. Markaların müşterileri ile irtibatı daha fazla önem kazanacak. Perakendede müşteriyi tanımak, ihtiyaçlarını bilmek ve karşılayabilmek kritiktir. Sahip olduğumuz verileri kullanarak müşterilerimize doğru kanallardan, etkin iletişim dili ve etkin değer önerilerimizle ulaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. E-ticaret tarafında ise teslimat hızı temel bir değer önerisi olmaya devam edecek. 

Dijitalleştirme yatırımlarımıza devam edeceğiz
2023 yılında fiziksel mağazacılık ağımıza Türkiye’nin çeşitli illerinde, çoğunluğu AVM’lerde olacak yaklaşık 15 yeni mağaza daha eklemeyi planlıyoruz. Bununla birlikte e-ticaret altyapımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Pürüzsüz bir müşteri deneyimi için çoklu kanal stratejimizi geliştirmeye devam edeceğiz. 

İş zekâsı uygulamalarından halihazırda ileri düzeyde faydalanıyoruz. Karar alma süreçlerimizi hızlandırmak ve daha verimli hale getirebilmek amacıyla 2023 yılında süreçlerimizi dijitalleştirme yatırımlarımıza da devam edeceğiz. 

Evidea'nın yeni dönem hedefleri

  • Fiziksel mağazacılık ağımıza yaklaşık 15 yeni mağaza daha eklemeyi planlıyoruz.
  • E-ticaret altyapımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz.
  • Pürüzsüz bir müşteri deneyimi için çoklu kanal stratejimizi geliştirmeye devam edeceğiz. 
  • 2023 yılında süreçlerimizi dijitalleştirme yatırımlarımıza da devam edeceğiz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir