Nike'tan Ürünlerini Yakanları Tiye Alan Paylaşım: "Ürünlerimizi Nasıl Güvenli Bir Şekilde Yakarsınız?"

ABD’nin en büyük spor giyim markalarından olan Nike'ın, yeni reklam yüzü olarak NFL (ABD Ulusal Futbol Ligi) oyuncusu Colin Kaepernick’i seçmesiyle tüm dikkatleri üzerine çektiğini sizlerle paylaşmıştık.

Colin Kaepernick, ABD’de siyahilere yönelik ırkçılık ve polis şiddetine karşı çıkmak için, NFL maçlarından önce yapılan milli marş seramonisi sırasında ayağa kalkmayıp diz çökerek bu durumu protesto eden ilk oyuncu olması nedeniyle spor hayatından uzaklaştırılmıştı. Bir süredir spor yapamayan Kaepernick'in Nike'ın yeni reklam kampanyasında bulundurulmasına tepki gösteren kişiler Nike ürünlerini yakarak ve bunu sosyal medyada da paylaşarak markaya ve Kaepernick'a tepkilerini göstermeye başladı.

Bu durum Amerika'yı hatta tüm sosyal medyayı ikiye böldü desek yalan söylemiş olmayız. Nike'ı kınayan ve Nike ürünlerini yakan kişiler ise ülkesi ile Nike arasında bir seçim yapmaları gerektiğini ve ülkelerini seçtiklerini söylüyorlar.

https://twitter.com/sclancy79/status/1036749717206691840

https://twitter.com/conrad_kolten/status/1036823103945560064

Bunun yanında Nike duruşundan ötürü geri adım atmak şöyle dursun aldığı kararın arkasında olduğunu ürünlerini yakanları tiye alan bir paylaşımda bulunarak gösterdi.

Nike "Ürünlerimizi nasıl güvenli bir şekilde yakarsınız?" paylaşımıyla ürünlerinin kesinlikle dışarda yakılması gerektiği, ateş yakıldıktan ve iş bittikten sonra ateşin su ile söndürülmesi gerektiği gibi detayları paylaştı.

https://twitter.com/kevin_maxwell/status/1037682080921149440

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir