Nike, Kobe Bryant Ayakkabılarını Online Satıştan Çıkardı

Geçtiğimiz pazar günü dünyanın hemen her yerindeki basketbol severleri şok eden ve oldukça üzen bir gelişme olmuştu. NBA'in efsane ismi Kobe Bryant, bir helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı ve diğer 7 kişi ile birlikte hayatını kaybetti.

Sosyal medyanın gündemine kısa zamanda oturan kara haber Kobe'nin dünyanın dört bir yanındaki genç basketbol severlere ne kadar ilham verdiğini gösteriyor. Başarılı sporcularla sık sık iş birliği içerisinde olan Nike da Kobe Bryant'ın anısına saygı göstermeyi satıştan daha çok önemsediğini gösterdi ve Kobe için üretilen ayakkabılarını satıştan çekti.

Alışveriş yapmak isteyenler, sitede Bryant’ın ürünlerini aradıklarında, NBA yıldızının ölümüyle ilgili bir açıklamaya yönlendiriliyor. Nike Kobe Bryant için yaptığı açıklamada; "Kobe, neslinin en büyük sporcularından birisiydi, spor dünyası ve basketbol topluluğu üzerinde ölçülemez bir etkiye sahipti. Nike ailesinin sevgili bir üyesiydi. Onu çok özleyeceğiz. Sonsuza kadar Mamba." diyerek sevenlerini duygulandırıyor. Yönlendirilen yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Bazı değerlerin maddi bir karşılığı olmaz, Nike'ın da bu değerleri sahiplenen ve önemseyen bir marka olmak istediğini biliyoruz. Kobe'nin ölümünden kar etmeye çalışmanın aksine anısına saygı gösteren Nike'ı bu hareketi için tebrik ediyoruz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir