Nike, Cristiano Ronaldo'nun gol rekorunu futbol sahasıyla kutladı

Nike, Ronaldo’nun yeni gol rekoru için Portekizli yıldıza özel yenilediği futbol sahasını duyurdu.

Transfer döneminde adını duyurduğu İngiliz kulübü Manchester United'a dönüşü sonrası Cristiano Ronaldo, Portekiz Milli Takımı'nın 2022 Dünya Kupası elemelerinde İrlanda Cumhuriyeti'ni 2-1 mağlup ettiği karşılaşmada 111. golünü attı. Ünlü futbolcu böylelikle milli takım formasıyla en çok gol atan futbolcu unvanını İranlı futbolcu Ali Daei’den almış oldu.

Ronaldo, aynı zamanda Portekiz milli takımıyla 180. maçına çıkarak İspanyol futbolcu Sergio Ramos'un Avrupa milli takımları rekorunu da egale etti.

https://www.instagram.com/p/CTSv3j1hGIh/?utm_source=ig_embed&ig_rid=1b752159-69c1-4a37-8f4d-fd92c27df0cd

Nike ise kariyeri rekorlarla dolu Portekizli yıldız futbolcunun dünyaya geldiği yer alan Madeira’da, Ronaldo'nun çocukluk yıllarının geçtiği yerde ufak bir futbol sahasını yeniledi. Cristiano Ronaldo'nun futbol kariyerinden 15 kesit sanatçı AkaCorleone’nin çizimleriyle kale direklerine işlendi. Çizimler ünlü futbolcunun Manchester United'da sergilediği yeteneklerini ve ardından Real Madrid'de yaşadığı büyük başarılardan Portekiz milli takımı ile uluslararası futbol şampiyonaları kariyerlerinin gelecek nesil futbolculara örnek olması için tasarlandı.

Nike, yenilenen futbol sahasının yanı sıra Ronaldo için CR110 isimli krampon hazırladı. Çok renkli bir görünüşe sahip olan krampon, bordo, altın renkli detaylar ve benekli bağcıkların yer aldığı bir tasarıma sahip.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir