Neyin Nesi: Ev ve Eşyaları Nasıl Taşırım Derdine Son Veren Uygulama Octovan

Üniversitelerin de yeni dönem açılışı yaptıkları şu günlerde, taşınan öğrencilerin ve diğer nice ev/eşya taşımak isteyenlerin en büyük dertlerinden birisidir nakliye. Nakliyeciyi bul, uygun zamanı ayarla, güvenilirliğini sorgula, “aman eşyalar zarar görmeden gelir umarım” gibi dertler birçoğumuzu yıpratıyor.

”Teknoloji her şeye entegre ediliyor da ,nakliyeye neden edilmesin o zaman?“ fikriyle beraber 3 kurucu ortakla (Sadıkcan Kamiloğlu, Erhan Güneş, Mert Kıray) faaliyete başyalayan ve insanların işini kolaylaştıran uygulama Octovan oluşturuldu. Elimizdeki mobil cihazlarla beraber, tek bir tuşla ev/eşya taşımayı bir çile olmaktan çıkarıp zevkli bir etkinlik heline getiren Octovan’ı inceledik bu hafta .

Tek bir cümleyle özetleyecek olursak nedir Octovan?

Evini/eşyasını kolay ve güvenilir yollarla taşımak isteyen kullanıcılar ile nakliyecileri buluşturan bir platformdur.

Nasıl kullanılır?

Octovan mobil'i, ios veya android cihazlarımızdan birine indirdikten veya web sitesine giriş yaptıktan sonra harita üzerinden konum ve taşınacak eşyaların nereye götüreleceği  seçiliyor. Ardından bize sunulan eşya tipine ve çoğunluğuna göre değişebilen Octovan araçlarından (Octovan Mini, Octovan Large, Octovan Xlarge) birini seçiyoruz.

Araç seçildikten sonra sistem bize tahmini ve nakliyat firmalarının verdiğiden çok daha uygun bir fiyat çıkarıyor.

Ödeyeceğimiz ücreti en baştan görüp ona göre ek hizmetleri değerlendirmek daha rahat oluyor aslında. Bu ek hizmetler içerisinde, taşıma hizmeti için kişi sayısı ve koruma paketi var. Daha sonrasında bütçemize uygun olan hizmeti seçip octovanı çağır tuşuna bastıktan sonra işlem tamamlanmış oluyor.

Ödeme ise hizmet sonrasında sistem üzerinden nakit veya kredi kartı ile yapılıyor, üstelik eşyaların güvenliği de koruma altına alınmış durumda.

Octovan’ ın avantajları nelerdir?

Neye göre fiyatlandırma yaptıkları belirsiz olan nakliyecileri tek tek araştırmak yerine tek bir kanal üzerinden kolayca işlem yapabilme imkanı sunuyor Octovan. Aslında hem zaman hem de fiyat açısından tasarruf imkanı sağlıyor. 7/24 rezervasyon oluşturabilmenin yanı sıra, nakliyeci geldi gelmedi derdi, iki taraf içinde uygun saati günü ayarlama çilesi , "eşyalarıma ya zarar gelirse" korkusunu ortadan kaldırmış Octovan.

 

Bütün bunlara ek olarak  kolileme, avize montajı, duvar montajı ve perde montajı ve yapı marketler/mobilya firmalarından alınan ürünleri de taşıma gibi hizmetleriyle de bize kolaylık sağlıyor bu uygulama. En hoş olanı ise tüm rezervasyon sürecinin toplam 1 dakikayı bile aşmayacak bir süre zarfında hallolması. Bunun yanı sıra taşıma sonrasında puanlama yapılabiliyor ve memnuniyet ölçümü sağlanmış oluyor.

 

Yani Google arama motoruna İstanbul içi nakliyat yazdığınızda karşınıza çıkan yüzlerce linke tıklayıp acaba en iyi hangisi araştırması yapmaktansa, kullanıcıları en iyi nakliyat firmalarıyla buluşturan Octovan'ı kullanmak artık en mantıklısı.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir