Netflix Türkiye'de Zam Deneyi Yaptı

Dün sizlerle Organize İşler'in vizyonda olduğu zaman aralığında Netflix'e satılmasının ardından başlayan Netflix-sinema rekabetini ayrıntılı bir şekilde inceleyen bir yazı paylaşmıştık.

https://pazarlamasyon.com/netflix-sinema-salonlarini-bitirebilir-mi/

Dün Türkiye'de ucuz fiyat politikasıyla dikkat çeken Netflix, Türkiye'deki kullanıcılar için bir zam deneyi yaptı. Netflix'in dünya genelindeki fiyat politikasına göre Türkiye'deki fiyatlandırması biraz düşük kalıyor. Ancak ülkelere göre politikasını esnetmeyi çok iyi başaran Netflix, Türkiye'ye göre gayet makul bir fiyatlandırma sunuyordu.

Sözcü'nün haberine göre; Netflix'in yaptığı deney kapsamında 5 Mart itibariyle Netflix’e üye olmak isteyen bazı kullanıcılardan temel paket ücretinde 15.99 TL yerine 16,99 TL, 27.99 TL olan standart paket ücreti yerine 32.99 TL, 39.99 TL olan özel paket ücreti yerine 49,99 TL ücret istendi. Ancak iş ödeme noktasına gelince eski ücretten tahsilat yapılıyor.

Netflix’ten konuyla ilgili olarak sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada, “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak” ifadesi kullanıldı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir