En popüler online dizi ve film platformlarından biri olan Netflix, yapımlarında çok fazla tütün ve tütün ürünlerinin kullanıldığına yönelik eleştirileri dikkate aldı. Yapımlarında sigara ya da tütün ürünleri tüketen karakterlere sıkça rastladığımız Netflix, sigara kullanımının gençlere kötü örnek olduğunu kabul ediyor. 14 yaş altı olan içeriklerinde ilerleyen zamanlarda sigara ve türevi ürünleri göstermeyecek.

Yetişkinlere yönelik olan yapımlarında ise sigara veya tütün ürünleri karakterlerin tanımlayıcı bir özelliği olmadığı sürece kullanılmayacak.
Bir araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırmada, Netflix’in popüler yapımlarından biri olan Stranger Things’in 1. sezonunda 182 kez sigara gösteriminin olduğu, bu rakamın 2. sezonunda 262‘ye yükseldiğinden bahsediliyor.

https://pazarlamasyon.com/insanlarin-netflix-izlemesi-icin-paylasilan-netflix-izlemeyin-afisleri/

Sigara karşıtı bir grup olan Truth Initiative adlı sivil toplum kuruluşu ise, yaptığı açıklamada, gençler arasında popüler olan dizilerin %92’sinde tütün ürünleri kullanıldığını, bu oranın geçen yılki rapordan bu yana %16 arttığını söyledi.

Tabii sigara kullanımının yüksek olduğu tek uygulama Netflix değil. Netflix'in yanı sıra Amazon Prime Video ve Hulu platformları da sigara kullanımına dikkat etmiyor. Netflix'in bu kararından sonra diğer platformların da bu konuda hassas davranması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir