Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün: "Motosikletle kendimi ayrıcalıklı hissediyorum"

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, motosikleti bir tutku olarak gören iş insanlarından biri... İş hayatının dışında fırsat buldukça motosikleti ile buluşan Sülün, “Farklı coğrafyalarda eşsiz doğal güzelliklerin içinde yol alarak güzel anılar biriktirmek paha biçilemez.” diyor.

İş dünyasında başarılı bir kariyer ve yoğun bir çalışma temposuna rağmen hobilerine de zaman ayıran Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün, yurt içi ve yurt dışında motosiklet grubuyla da Amerika’dan Alplere geniş bir coğrafyada adrenalin dolu maceralar yaşamak sosyal hayatının bir parçası. Sülün’ün doğaya dönüş hikâyesi sizlerle... 

Rotamı doğayla buluşabildiğim güzergahlara çeviriyorum 
Doğada olmayı seviyorum. Fırsat buldukça Belgrad Ormanı'nda yürüyüşler yapıyorum. Haftada 2 gün en az 8 kilometre yürümeye gayret ediyorum. Pandemi döneminde 12-14 kilometreye kadar çıkmıştım. Pandeminin bitişi ve ofise dönüşle birlikte benim yürüyüş tempom da eski haline döndü. Motosiklet kullanmayı çok seviyorum. Doğayla buluşmam için bir fırsat bu da. Motosiklet kullanmak için zaman yaratıp genellikle rotamı doğayla buluşabildiğim güzergahlara çeviriyorum. Doğayla iç içe olmayı önemsiyorum ve herkese öneriyorum.  

Eşsiz doğal güzelliklerin içinde güzel anılar biriktirdik
Motosiklet benim için gençlik yıllarımda başlayan bir tutku, hâlâ devam ediyor. Motosiklete bindiğiniz anda tüm odak yolda ve motosiklette olmak zorunda. Bu fiziksel olarak sürücüyü yoran ama mental olarak da rahatlatan bir aktivite. Motosikletimle günde 1.000 km'ye yakın rotalar yaptığım oldu. Sayıları zaman zaman değişmekle birlikte 16-18 kişilik bir grubumuz var ve 10 yılı aşkın süredir onlarla çeşitli yurt içi ve yurt dışı rotalarda motosiklet sürüyoruz. Yurt dışındaki turlarımız yaklaşık 10 gün sürüyor. Şimdiye kadar Amerika, İtalya, Fransa, Avusturya, Romanya ve İspanya'da çeşitli rotalarda müthiş keyifli sürüşler yaptık.  Alp Dağları eteklerinde bulunduk; şarkılara ve filmlere konu olmuş efsanevi Route 66 ile ABD’yi bir uçtan bir uca geçtik. Farklı coğrafyalarda eşsiz doğal güzelliklerin içinde yol alarak çok güzel anılar biriktirdik.  

Motor seyahatlerimiz her zaman çok keyifli geçiyor 
Uzun yıllardır çeşitli yol ve hava koşullarındaki sürüşlerimden edindiğim tecrübelerden yola çıkarak söyleyebilirim ki ekip olarak sürüş yapmanın avantajları var. Motosiklet konusunda deneyimli bir ekip olmamız sayesinde motor seyahatlerimiz her zaman çok keyifli geçiyor. Sürüşleri ekip olarak yaptığınızda birbirinizi takip etmek durumundasınız. Bu da aslında bir nevi bir takım çalışmasını gerektiriyor. Birbirine destek olan bir takımdan bahsediyoruz. Bu da bizim açımızdan çok keyif verici bir durum.

Doğada küçük molalar iş hayatına olumlu yansıyor 
Verimli bir iş hayatı için yaşam kalitesi yüksek ve dengeli bir özel hayat gerektiğine inanıyorum. Aileyle vakit geçirmek, hobiler için fırsat yaratmak, zaman zaman durabilmek, dinlenebilmek yaşam kalitesini yükseltiyor. Bu tür küçük molalar iş hayatına olumlu yansıyor.   Hayatta üstlendiğimiz tüm rollerimizde dengeyi bulabilmek çok önemli. 

Yaz ve kış tatillerimde de doğadayım
Motosikletle yaptığımız rotaların dışında yaz ve kış tatillerimde de doğada bulunmayı tercih ediyorum. Yaz aylarında tekne tatili yapıyorum. Tekne seyahatlerimde genellikle Ege, Selimiye, Datça ve Göcek çevresinde çok fazla turistik hareketliliğin olmadığı koyları tercih ediyorum. Kış aylarında da mümkünse bir hafta kayak tatili yapmaya çalışıyorum. 

Motosiklet, düşünsel olarak oldukça dinlendirici
Motosiklete bindiğinizde bütün odağınızı yola ve motora vermek zorundasınız. Dolayısıyla fiziksel olarak yorucu. Fiziksel olarak yorucu olmasına karşın düşünsel olarak oldukça dinlendirici oluyor. Ben bu yolculuklarda kendimi çok mutlu ve ayrıcalıklı hissediyorum. Çünkü hem çok iyi bir grubumuz var hem çok güzel güzergahlara gidiyoruz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir