Mc Donald's Dünya Kadınlar Günü İçin Logosunu Ters Çevirdi

Hepimizin bildiği gibi bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Kadınlar için oldukça önemli olan bugün elbette markalar için de önemli. Yerli veya global pek çok marka Kadınlar Günü'ne özel iletişim çalışmaları ve reklam kampanyaları yayınlıyorlar.

TEB Bankası'nın yayınladığı ElAlemNeDer ve Polisan'ın yayınladığı Kırmızı Çizgi reklam filmlerini sizlerle sitemizde de paylaştık. Bunun yanında Mc Donald's global ve cesur bir kampanyaya imza atarak logosunu bugüne özel ters çevirme kararı aldı.

Mc Donald's ikonik altın sarısı renkli logosunu ters döndürerek "International Women's Day"i simgeleyecek şekilde "W" harfine çevirdi. Logosunu fiziksel olarak sadece Amerika'nın belli bir bölgesinde çeviren Mc Donald's tüm sosyal medya hesaplarında da logosunu ters çevirdi.

McDonald's yetkililerinden Wendy Lewis, “Her yerde kadınlar bu özel günü kutluyorlar ve biz de marka tarihimizde ilk kez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ikonik logomuzu, kadınların her yerdeki ve özellikle de restoranlarımızdaki olağanüstü başarılarının şerefine tersine çevirdik" dedi.

Mc Donald's'ın bu hareketini gereksiz bulanlar bir grup tarafından, "Logonuzu ters çevirdiğinizde kadınların problemlerine çözüm bulmuş olmuyorsunuz, çalışanlarınıza daha iyi imkanlar sunarak işe başlayabilirsiniz", "Gereksiz bir PR çalışması olmuş" gibi yorumlar gelse de Mc Donald's'ın bu cesur ve güzel hareketinin kadınlara ve markalara ilham vereceğini düşünüyorum. Umarız ki en kısa zamanda tıpkı Mc Donald's'ın logosu gibi dünyadaki tüm kadına şiddet ve ayrımcı muamele de tersine döner.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir