Marketing Meetup 2020'nin Teması Belli Oldu!

Önümüzdeki yıl yedincisini gerçekleştireceğimiz, bugüne kadar toplamda 12 bin katılımcı ve 132 konuşmacıyı ağırladığımız yeni nesil buluşma serisi Marketing Meetup'ın 2020 teması belli oldu!

Her yıl büyüttüğümüz hedeflerimizi gerçekleştirerek ve her geçen yıl içeriklerimize yeni değerler katarak ilerliyor olmak bizleri gururlandırırken, Marketing Meetup adına aldığımız güzel geri dönüşler de bizleri onurlandırıyor. Bu doğrultuda yeni buluşma için hazırlıklara çoktan başladık ve her geçen gün heyecanımız katlanarak artıyor.

Bugüne kadar; Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komitesi’ne üye seçilen ve Suudi Arabistan tarafından kendisine vatandaşlık verilmiş dünyanın ilk insansı robotu ‘The Robot’ Sophia, Burning Man İletişim Direktörü Megan Miller, Nasa’daki Türk Astrofizikçi Dr.Umut Yıldız, dünyaca ünlü veri bilimci Dr.Michael Wu, Fikirlerin Adamı, Pazarlama Stratejisti Shed Simove, Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın gibi birbirinden değerli konuşmacıları ağırlayan Marketing Meetup sahnesi bu yıl da yeni temasıyla yeni konuşmacılarını ağırlayacak.

Pazarlama dünyasını, teknoloji ve dijitali bir araya getirerek iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanan Marketing Meetup'ın yedinci buluşmasının teması "Fast Forward" olacak.

Neden Fast Forward?

Spotify'dan hatta cd'lerden önce müzik dinlediğimiz kasetçalarlarda bazı şarkıları hızlı modda sararak geçerdik hatırlarsınız. Hayat o an çok hızlı akar, aradığımız şarkıda veya istediğimiz film sahnesinde; 'fast forward' tuşundan parmağımızı çektiğimizde durup tekrar eski hızına dönerdi. Ancak artık zaman bizler için kasetçalarda şarkıları sardığımız hızda akmaya başladı. İnanmıyor musunuz?

Hiçbir şey yapmadığınız bir zaman aralığında dahi en az bir ekrana bakarak mı yaşıyorsunuz? İş yerinde çalışırken aynı zamanda akşam yapacaklarınızı planlıyor, akşam evdeyken ertesi günkü toplantınıza mı odaklanıyorsunuz? Zaman sizin için hızlandırılmış bir şehir panorama videosu gibi mi akıyor?

Bu sorulara yanıtınız evet ise sizler de hayatı tıpkı çalıştığınız şirketler gibi “Fast Forward” tadında yaşıyorsunuz demektir.

Günün her saati yeni bir şeyler üretiliyor, daha fazlası tüketiliyor. Şirketler uzay oteli yatırımları yaparken bankalar bambaşka bir sisteme evriliyor. Bir şirket bir teknolojiye yeni entegre olmuşken ertesi gün daha iyisi, daha kapsamlısı çıkıyor. Asırlık markalar batarken birkaç aylık start-up'lar milyon dolarlık yatırımlar alıyor.

Bizler içerisinde bulunduğumuz iş hayatındaki dinamizmi; yapay zekayı, makine öğrenmesini, artırılmış gerçekliği ve nicesini “fast forward” tuşu tadında görüyoruz ve sizi bir günlüğüne de olsa zamanı normal hızına çevirmeye; bunu yaparken de tüm bu alanlardaki inanılmaz değişimi, ilham alacağınız bir konseptle dinlemeye davet ediyoruz.

Marketing Meetup 'Fast Forward' hakkında daha fazla bilgi almak ve erken dönem kayıt imkanlarından faydalanmak için burayı tıklayın.

Yepyeni Bir Ödül Töreni

Bu yıl Marketing Meetup'ta yepyeni bir ödül töreni kurguladık. The Hummers ismindeki ödül töreni ile markaların pazarlama ekipleri ödüllendirilecek. İleride daha detaylı bahsedeceğimiz ödül töreni hakkında bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir