Marketing Meetup 2020'de CMO'lar Salgın Sonrası İçin Neler Dedi?

Marketing Meetup 2020'nin son panelinde ise son dönemde yaşadığımız pandemi ve karantina süreci markalar açısından analiz edildi ve konuşuldu. Aysun Karabıyık Sarıkaya moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; Adidas Türkiye Pazarlama yöneticisi Handem Celenkler, Getir'in CMO'su Tolga Ünvan, Boyner Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu ve son olarak MediaMarkt Türkiye ve MediaMarkt İsveç Pazarlama ve Kurumsal İletişim & E-Ticaret Direktörü Çağanur Atay Uçtu yer aldı. 

Konuşmacılar kendi sektörlerinin pandeminden nasıl ve ne derecede etkilendiklerinden bahsetti. Karantina ve evde kal dönemi boyunca markaları ile birlikte yaptıkları çalışmalardan, dijital dönüşüme nasıl entegre olduklarından ve pandemi ile birlikte hayata geçirdikleri yeni çalışmalardan söz ettiler. Son olarak CMO'lar markalarının sosyal sorumluluk alanında yürüttükleri etkinlikleri ve gelecekteki hedeflerini dile getirdiler.

https://pazarlamasyon.com/typeform-kreatif-direktoru-alex-antolino-marketing-meetup-2020de-neler-anlatti/

Getir CMO'su Tolga Ünvan Neler Dedi?

Getir olarak işlerinin temelinin dijital olduğunu ve dijitale doğduklarını dile getiren Tolga Ünvan, pandemide dijital mecraları bir sosyal medya olarak değil de haber alma ve haber verme mecraları olarak kullanmaya başladıklarını söyledi. ''Dijital Alanı bir reklam verme mecrasından çıkarıp haber verme mecrasına çevirdik.'' dedi.

Sadece bir ticari bir uygulama alanından çıkıp nasıl daha güvenilir ve doğru bir hizmet verdiklerini anlatmaya odaklandıklarından bahsetti. Bu çabalarını da temassız teslimat ve online bahşiş ile taçlandırdıklarını söyledi.

Adidas Türkiye Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler Neler Dedi?

Adidas Türkiye Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler, pandemi ile birlikte planladıkları ama henüz yapmaya cesaret edemedikleri şeyleri yapmak için fırsat bulduklarını ve anında eyleme geçtiklerini dile getirdi.

Adidas uygulaması çıkartarak online olarak satışlarını gerçekleştirdiklerini ve bunun yanında karantina döneminde "Evde Kal" çağrılarıyla birlikte farklı markalarla işbirliğine giderek evde spor yapmayı teşvik edici içerikler ürettiklerinden bahsetti.

Eğlence sektörüne de el atarak bu sene ertelenen bir sürü spor müsabakaları yerine insanları biraz olsun mutlu edebilmek için online olarak gerçekleştirilen, iptal edilmeyen playstation turnuvası düzenlediklerini ve bu sayede gençlere ulaşabildiklerini söyledi.

https://pazarlamasyon.com/tansu-yegen-ve-nurcan-bicakci-arcan-marketing-meetup-2020de-neler-anlatti/

Boyner Pazarlama ve Marka Yönetimi GMY Nurçin Koçoğlu Neler Dedi?

Boyner olarak Morhipo ve Hopi sistemleri sayesinde sürece çok hazırlıklı girdiklerini dile getiren Nurçin Özkan Koçoğlu, pandemi döneminde daha çok gerçek zamanlı veri analiz ederek aktif servisler ürettiklerinden ve esnekleştiklerinden bahsetti. Mağazanın içine girmek istemeyen müşteriler için arabadan teslim gibi ek servisler sunarak müşteri deneyimini arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

MediaMarkt Pazarlama, Kurumsal İletişim ve E-Ticaret Direktörü Çağanur Uçtu Neler Dedi?

Pandemi ile birlikte 70 gün boyunca bütün globalde mağazalarını kapatmak durumunda kalan MediaMarkt Türkiye Pazarlama, Kurumsal İletişim ve E-Ticaret Direktörü Çağanur Atay Uçtu bu süreçte online ve çağrı merkezlerinden hizmet vermeye devam ettiklerini dile getirdi.

2015 yılında başladıkları dijital dönüşüm programının meyvelerini bu dönemde gördüklerini ifade eden Uçtu, online tedarikte daha fazla dönem içi ağırlıklı ihtiyaçlara yatırım yaparak tüketicilerin ihtiyaçlarını anında gidermeye çalıştıklarından bahsetti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir