Marketing Meetup 2020'nin İlk Konuşmacısı Belli Oldu

21 Nisan 2020'de Uniq İstanbul'da yedincisini düzenleyeceğimiz Marketing Meetup'ın temasının 'Fast Forward' olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Marketing Meetup'ın ilk konuşmacısının belli olduğunu da aynı heyecanla paylaşmak istiyoruz.

Marketing Meetup'ın belli olan ilk konuşmacısı Yaratıcılık Uzmanı Dave Birss.

Bugüne kadar; Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komitesi’ne üye seçilen ve Suudi Arabistan tarafından kendisine vatandaşlık verilmiş dünyanın ilk insansı robotu ‘The Robot’ Sophia, Burning Man İletişim Direktörü Megan Miller, Nasa’daki Türk Astrofizikçi Dr.Umut Yıldız, dünyaca ünlü veri bilimci Dr.Michael Wu, Fikirlerin Adamı, Pazarlama Stratejisti Shed Simove, Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın gibi birbirinden değerli konuşmacıları ağırlayan Marketing Meetup sahnesi bu yıl da yeni temasıyla yeni konuşmacılarını ağırlayacak.

Gelin ilk konuşmacımız Dave Birss'ü daha yakından tanıyalım.

Dave Birss, kariyerinin büyük kısmını Birleşik Krallık’ın; OgilvyOne, McCann Worldgroup ve Poke gibi en büyük ve en iyi reklam ajanslarında kreatif direktör olarak geçirdi. Şimdi ise insanların yeni yetenekler kazanmalarına yardımcı olmak ve şirketlerin daha iyi sonuçlar için iç açıcı düşünmelerini sağlamak için yaratıcılığı arındırmaya odaklanıyor.

Daha önce müzisyenlik, komedyenlik, modellik, çiftçilik, radyo programcılığı, film yönetmenliği gibi pek çok farklı işi yapmış olan Dave Birss bunların bazılarına halen devam ediyor.

Dave Birss’in konuşmaları ve workshop’ları yalnızca yaratıcılık ve inovasyonla ilgili mitleri, yalanları ve yanlış anlaşılmaları yıkmak üzerine değil; yeni metodolojiler, yapılar ve pratik egzersizlerini de kapsıyor. Konuşmaları, şirketlerin yaratıcılığı nasıl kültürlerine aşılayacağına yardım etmeye ve bunun gerçek iş sorunlarını çözmeye nasıl yardımcı olacağına odaklanmış durumda.

'How To Get To Great Ideas’ isimli kitabı dünya çapında ilgi çeken Birss aynı zamanda tipik konferanslara meydan okuyan ‘Fast Forward’ isminde bir etkinlik düzenliyor ve bu etkinlikteki katılımcı forumlarında konuşulan fikirleri de bir kitap haline getirmek istiyor.

Dave aynı zamanda Londra merkezli bir dijital pazarlama danışmanlığı olan ve Google, BBC, ESI Media, Sky, The Drum gibi pek çok büyük markaya danışmanlık veren Additive’in kurucusu.

Dave gibi çok yönlü ve yaratıcı bir karakterin anlatacaklarını ve birbirinden değerli daha pek çok konuşmacıyı canlı olarak dinlemek istiyorsanız sizleri Marketing Meetup'a bekliyoruz. Halihazırdaki erken bilet fırsatlarından yararlanmak için acele edin!

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir