LEGO'dan ilk kez geri dönüştürülmüş plastikten yapılan LEGO parçaları

Geçtiğimiz günlerde LEGO, yeni ürününü tanıttı. Bu ürünün diğerlerinden farkı ise geri dönüştürülebilir plastikten üretilmiş olması.

https://pazarlamasyon.com/lego-ve-nasa-is-birligi-ile-cocuklar-teknoloji-sanat-ve-bilim-ogreniyor/

Plastik şişeleri geri dönüştürerek elde edilen LEGO parçaları, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış ilk LEGO parçaları olma özelliği taşıyor. Hala geliştirme aşamasında olduğu için markanın tasarım setlerinin içinde yer alması şu an mümkün gözükmüyor.

2018 yılında LEGO, çevre dostu bir marka olduğunu kanıtlamak için şeker kamışı atıklarından elde edilen etanolden yapılmış polietilen plastik parçalar tasarlamıştı fakat tasarımda kullanılan şeker kamışı malzemesi, sert plastikten daha yumuşak olduğu için çok sevilmedi ve marka bu tasarımdan vazgeçti. Yeni tasarımında ise marka, 250'den fazla polietilen tereftalat plastik formülasyonunun testleriyle üç yıldır yaptığı araştırma ve geliştirme sonucu bu parçaları tasarladı.

LEGO Çevresel Sorumluluk Başkan Yardımcısı Tim Brooks konuyla ilgili olarak, “Bu buluş için çok heyecanlıyız. Ürünlerimizin yalnızca ilham verdikleri oyunla değil, aynı zamanda kullandığı malzemelerle de gezegen üzerinde olumlu bir etki yaratmasını istiyoruz” dedi.

Çevreye verilen zararı daha aza indirgemesi ve LEGO'nun kalite standartları açısından değerlendirilmesi adına bu tasarımın daha başarılı olduğu söyleniyor. Siz LEGO'nun attığı bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir