Lego Oyuncakları Artık Şeker Kamışından Üretilecek

Tüm büyük şirketlerin farkında vardığı önemli bir oldu artık sürdürülebilirlik. Lego ise bu alanda ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak plastik atığını bir nebze daha azaltmak için yeni Lego üretimini şeker kamışından yapmaya karar verdi.

Bu yeni yumuşak, esnek polietilen malzeme şeker kamışından elde edilen etanolün kullanılmasıyla elde ediliyor. Bu yeni malzeme ise markanın ağaç, yaprak, çiçek gibi minik oyuncakların üretiminde kullanılıyor.

Aslında bitki biçimli oyuncak üretimi Lego’nun oldukça sınırlı bir parçasını oluşturuyor olsa da markanın nihai hedefi başladığı bu yolculuğa ürettiği tüm Lego bloklarını 201’a kadar biyoplastik hammadde ile üretmeye başlamak. Şeker kamışından üretilen ilk Legoların raflarda yerini bu yılın gelecek aylarında alacağı bildiriliyor.

Bu yenilikçi bitki bazlı plastiğin aslında geleneksel plastik kadar iyi olduğuna vurgu yapan ünlü marka, Lego ürünlerin her zaman yüksek kaliteli oyun deneyimi sağladığı ve her çocuğa kendi dünyasını özgün bir şekilde yaratma şansı verdiğini ifade ediyor.

2013 yılında Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ile yaptığı ortalıklık neticesinde plastiğin sürdürülebilir kaynaklarından edinilmesini destekleyen Lego, bu yıldan sonra biyoplastik alanında araştırmalar ve yatırımlar yapmaya devam etti.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=SgIxPvDJ2eA

Reklam filminde bu yeşil adımını eğlenceli bir Lego evreninde anlatan marka, bir şeker kamışının Lego’ya dönüşme yolcuğunu ve aynı zamanda Lego’nun Sürdürülebilir Materyal Misyonundan da bahsediyor.

Sadece Lego değil aslında plastik kullanımının kısıtlanması ve sürdürülebilir kaynaklardan edinilmesi konusunda sahnede Coca-Cola, Ecover, Evian, Amcor, Marks and Spencer, Wener & Mertz, L'Oréal, Mars, Walmart, PepsiCo ,Unilever ve Mc Donald’s gibi bir çok küresel markayı da görüyoruz.

Ne dersiniz markaların sürdürülebilirlik konusunda ki bu tutumu insanları da plastik kullanımını kısıtlamak konusunda şekillendirebilir mi?

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir