Karadeniz Çayı Eğlenceli Tasarımlarla Birleşti : MuuTea

Doğu Karadeniz’in çay tarlalarından toplanan lezzetli çayları, göz alıcı tasarımlarla buluşturan iki Türk girişimci ortaya MuuTea isimli eğlenceli bir çay markası çıkardı. Artık çay içerken bile kendi tarzınızı yansıtabileceksiniz gibi görünüyor.

Muutea-10 Muutea Karadeniz çayını kendi özgün misyonu ve tasarımlarıyla yeni bir şekle sokuyor. Marka, çay severler için çok alışkın olmadıkları aromaları (elmalı çay gibi) çaylarında sunuyor. Bu özgün aromaları özgün tasarımlarla birleştirmek için canlı ve renkli tasarımların hakim olduğu karton bardaklar üretiyor. Muutea’yi özel hale getiren bir diğer unsursa yerel ekonomiye katkıda bulunmak ve en iyi aromaları yakalayabilmek için Fatsa, Giresun, Araklı ve Artvin’den birçok çiftçi ile çalışıyor olması. Daha öncede bir yazımda belirttiğim üzere Avrupa’da da çay Y kuşağı olarak tabir ettiğimiz genç nesillerin yeni gözdesi haline gelmiş durumda. MuuTea ise hem kreatif tasarımlı bardakları hem de farklı aromaları ile genç nesillerin dikkatini çekme konusunda doğru yolda. Muutea-06 Muutea sudan sonra en fazla tüketilen içeceklerin başında gelen çay için 9 farklı konsept düşünmüş. Bunlar: Solar, Halloween, Art, Fanatic, Emuji, Homeland, Die de Los Muertos, Garden ve Zodiac. Standar bir Muutea paketinde 16 poşet çay bulunurken, tasarımlarda çayın Yeşil ya da Siyah olmasına göre değişkenlik gösteriyor. MuuTea yaratıcıları çay paketlerinin hem çay seven dostlarınız hem de çayı sevdirmeye çalıştığınız kişiler için güzel bir hediye olacağını düşünüyor. Muutea-08 Çay yapraklarının taze kokusunu içinize çekebileceğiniz, damağınızı yoran acı bir tattan uzak olması övündükleri noktaları oluşturan MuuTea bir kitle fonlama aracı olan Kickstarter’da destek bekliyor. Muutea-07 Alışılagelmiş kahve markaları sonrası özgün tasarımları ile çay da kendini ifade etme şekli haline geliyor gibi görünüyor. Tasarımlar oldukça başarılı, çay bildiğimiz ve sevdiğimiz Karadeniz çayı. Umarım MuuTea çay aşkımızı tüm dünyaya yaymayı başarabilir!  
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir