James Dodkins, Marketing Meetup 2020'de Neler Anlattı?

Müzikal müşteri deneyimi konusunda danışmanlık veren Rockstar CX’in kurucusu James Dodkins Marketing Meetup 2020'ye konuk oldu. "6 Adımda Müşteri Deneyimi'nin Rock Yıldızı Olmak" adlı konuşmasında kendisinden başka henüz kimsenin yapmadığı işini anlattı ve katılımcılarla müşteri deneyimiyle alakalı ufuk açıcı detaylar paylaştı.

Ödüllü bir rock yıldızı olan James, bir ağır metal grubunun gitaristi. Grupla beraber albümler çıkardı ve bu şekilde dünyayı dolaşma fırsatı elde etti. Şimdi ise edindiği bu eşsiz deneyimleri müşterilerine ilham vermek için kullanıyor. James’in danışmanlık verdiği markalar arasında Disney, Mercedes, Nike, Microsoft, Lego gibi birçok global marka yer alırken aynı zamanda James yazdığı kitaplarla Amazon’un en çok satanlar listesine de giren de bir yazar.

https://pazarlamasyon.com/mey-diageo-turkiye-genel-muduru-levent-komur-marketing-meetup-2020de-neler-anlatti/

James Dodkins Marketing Meetup 2020'deki konuşmasında katılımcılara müşteri deneyiminin 6 ana unsurundan ve kilit noktalarından bahsetti. Konuşmasına ''Müşteriler sadece tek bir dil konuşuyor ve bu da deneyimdir'' diye başlayan James markaların müşterilerin dilini anlayabilmeleri için gerekli olan püf noktalarını dile getirdi.

Müşteri deneyimini hedef ve deneyim olarak ikiye ayıran James, deneyimi hedefi başarıya giden yolculuk olarak tanımladı. Buradan yola çıkarak bu yolculukta kesinlikle bilinmesi ve unutulmaması gereken 6 kuralı sıraladı. Kolay olmak, hızlı olmak, uygun olmak, izlenilebilir olmak, kişiselleştirilebilir olmak ve tahmin edilebilir olmak olarak sıraladığı en iyi müşteri deneyimin ortak noktaları sıraladı. Hepsi ile ilgili teker teker dünyadan örnekler vererek markalara tavsiyelerde bulundu.

https://www.youtube.com/watch?v=f_AhLVMhF8c

En iyi müşteri deneyiminin yaşatılması için markaların müşterileri deneyimleri adımlarının sayısını azaltması gerektiğinden ve bu sayede verimli bir müşteri deneyimi oluşturulacağından bahseden James istenilen sonuca ulaşabilmek için hızlı ve etkili bir deneyim olması gerektiğinin altını çizdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir