Instagram'dan Özel Veri Skandalı

Facebook'un 2017 yılına damga vuran skandalının ardından Instagram'da da benzer bir skandal yaşandı. Instagram fenomeni, ünlü isim ve marka hesaplarının özel bilgilerinin bulunduğu verilerin korunmasız halde internette yayınlandığı ortaya çıktı.

Amazon Web Servisleri tarafından barındırılan veriler herhangi bir şifreye gerek kalmadan herkesin ulaşabileceği şekilde görülebildiği ve bu verilerin içersinde 49 milyondan fazla kişinin bilgisinin olduğu belirtiliyor.

Bahsi geçen ve internette yayınlanan veriler arasında bahsi geçen kişi ve şahısların kişisel mail adresleri ve telefon numaraları gibi özel bilgilerin de olduğu söyleniyor.

Instagram'ı 2012'de 1 milyar dolara satın alan Facebook ise konu ile ilgili araştırma yürüttüğünü belirtti.

https://pazarlamasyon.com/facebook-skandalina-yonelik-mark-zuckerbergten-aciklama-geldi/

Facebook'un Cambridge Analytica skandalından sonra yine kendi bünyesinde olan Instagram'ın veriler ile ilgili böyle bir skandala imza atmış olması sizce Facebook grubunun veri koruma konusunda güvenilir olmadığının bir kanıtı olarak görülebilir mi?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir