İnovatif hizmetlerimizi kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz

New Generation Community üyelerimizden sahibinden.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazım Erdoğan: "Teknolojinin bitmeyen devriminin kırılma noktalarından biri olduğunu öngördüğümüz blockchain ekosistemini desteklemek ve iş dünyasının ortak aklıyla, sektörleri nasıl daha ileri taşıyabileceğimizi konuşmak adına böylesine değer yaratan New Generation Community'de yer almaktan oldukça mutluyuz."

New Generation Community kapsamında, blockchain odağındaki iş dünyasının lider yöneticilerinin; pazarlamada dijital çağın yarattığı fırsatları, değişen yaklaşımları ve sektör beklentilerini paylaştıkları bölümümüzün konuğu, sahibinden.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazım Erdoğan.

(New Generation Community hakkında detaylı bilgiye burdan ulaşabilirsiniz.)

2022 yılında odağımızda kullanıcı memnuniyeti, daha yaşanabilir bir dünya için hayata geçirdiğimiz hizmetler, yeni teknolojiler ve güçlü insan kaynağımız vardı. 2023 Ocak itibarıyla 60,7 milyon aktif kullanıcının bir araya geldiği büyük bir buluşma noktası haline geldik. Similar Web verilerine göre dünyada kendi kategorimizde 4. sırada yer alan bir platform olarak aylık 490,1 milyon ziyaret ve 13,8 milyar sayfa görüntülenmesine ulaştık.

İnovatif hizmetlerimizi kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz
Milyonlarca kullanıcısının ihtiyaç ve taleplerini her zaman dinleyen ve buna göre hizmet ve teknolojiler geliştiren bir şirket olarak 2022 yılında da kullanıcılarımıza kulak verdik. Son yıllarda ikinci el ürün pazaryeri sayısında ve online pazar yerlerinde ikinci el ürünlerin satışına teşvik edilmesinde gözle görülür bir artış oldu. Kullanıcılarımızla birlikte yarattığımız toplam etkinin ne kadar çarpıcı olduğunu göstermek için İsveç Çevre Araştırmaları Enstitüsü ile hazırlayıp, 2022 yılının Haziran ayında ikincisini yayınladığımız “İkinci Elin Sürdürülebilirliğe Katkısı” raporuyla doğaya sağladığımız katkıyı somutlaştırdık. Kullanıcılarımıza İkinci El ve Sıfır Alışveriş kategorilerinde güvenli ve konforlu bir alışveriş deneyimi sunabilmek amacıyla S-Param Güvende hizmetini geliştirdik. Kullanıcılarımız artık ikinci el ürün alım satımlarını çok daha kolay ve güvenli bir şekilde yapabiliyor. Yüz yüze veya S-Param Güvende hizmetimiz aracılığıyla evlerinde kullanmadıkları ürünleri satarken Türkiye’nin her yerindeki kullanıcılara ücretsiz kargo ile ulaştırabiliyorlar.

Müşteri taleplerini analiz ederek yeni hizmetler sunmak üzere çalışıyoruz
Dinamik ve teknoloji ile rekabetin hızla arttığı bir sektördeyiz. PwC Türkiye’nin 2022 yılında yapmış olduğu araştırmada, kategoriye bağlı olarak, her 10 tüketicinin ortalama 6’sı mobil cihazlardan ve/veya bilgisayardan alışveriş yaptığı bilgisi veriliyor. Dijitalleşme artık hayatımızın önemli bir parçası durumunda ve dijitalden yapılan alışverişler fiziksel alışveriş alışkanlıklarıyla yarışan, hatta yavaş yavaş yerini almaya başlayan bir tüketici davranışı haline geldi. Tüm bu dijitalleşme eğilimleri göz önünde bulundurulduğunda kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine odaklı teknolojiler geliştiren şirketler önümüzdeki dönemde tercih edilmeye devam edecekler. sahibinden.com 23 yıl önce bir ilan platformu olarak kurulan, günümüzde ise kendi ARGE merkezine sahip kendi teknolojisini üreten bir şirket. Bu anlamda sahibinden.com, kendini dönüştürmeyi ve çağın ihtiyaçlarını en iyi bir şekilde analiz etmeyi başarabilen bir yapıya sahip. O nedenle durmadan müşteri taleplerini analiz edip teknolojik gelişmeleri harmanlayarak yeni hizmetler sunmak üzere çalışıyoruz. Örneğin daha iyi bir kullanıcı deneyimi için son olarak tüm algoritması Türk mühendislerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen “Sanal Tur” hizmetimizi geliştirdik. Sadece cep telefonu kullanarak oluşturulabilen Sanal Tur ile hem kullanıcılarımıza hem de emlak profesyonellerine mesafeleri ortadan kaldırarak kullanıcılara hızlı karar verme süreci sağlamayı amaçlayan gerçekçi bir ev gezme deneyimi yaşatılmasına imkân tanıyoruz. Bunun yanı sıra ilana ait fotoğraflardan ve bilgilerden yapay zeka teknolojisini kullanarak video oluşturulmasına imkân tanıyan  “İlan Klibi” özelliğini hayata geçirdik. Kullanıcılarımız, “İlan Klibi” özelliği ile videoda yer alan etiket ve açıklamalarla ilan hakkında daha fazla görsel bilgiye ulaşma imkanı sağladılar. Diğer yandan, makine öğrenimiyle geliştirdiğimiz ve yapay zekâ teknolojisi kullanılarak hayata geçirilen Fotoğraftan Araç Tanıma özelliğimiz bir aracın herhangi bir açıdan çekilmiş fotoğrafıyla marka, model, kasa tipi ve yıl bilgilerini tanıyabiliyor ve o modele ait ilanları milyonlarca ilan arasından hızlıca ayrıştırarak kullanıcıya sunuyor. Bu özelliğimiz, International Classified Marketplace Association tarafından düzenlenen ve yenilikçi uygulamaların değerlendirildiği İnovasyon Ödülleri’nde birincilik ödülüne de layık görülmüştü. Gelecek yılda da bu yıl olduğu gibi inovatif hizmetler geliştirmeye ve bu teknolojilerimizi kullanıcılarımız ile buluşturmaya devam edeceğiz.

Kurumlar tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek güven sağlamalı
Pazarlama stratejilerimizi geliştirirken “insan”ı ve “güven”i odak noktaya koyarak, tüketicilerimizi dinliyor ve ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz. Güçlü insan kaynağı ve sektöre katkı sağlayacak yeni teknolojileri hayata geçirme heyecanımızı koruyor, değişen rekabet koşulları, çevre, anlayış ve teknolojiyle birlikte en hızlı şekilde dönüşüyoruz. Önümüzdeki dönemde pazarlama alanında artırılmış ve sanal gerçeklik kullanımı, chatbot’ların satış ve sonrasında da kullanılması gibi teknolojik gelişmelerin yanı sıra, özellikle kullanıcı taleplerine cevap verebilmek adına sürdürülebilirlik ve sosyal etki çalışmalarının daha da önem kazanacağını öngörüyoruz. Bu zeminde kurumların en temel pazarlama stratejisi, tüketicilerinin ihtiyaçlarını doğru analiz etmek ve onlarla empati kurarak güven ortamı yaratmak olmalıdır. Sundukları ürün ve hizmet ile ilgili doğru mesajları ileten reklam ve iletişim kampanyalarıyla markalar güven ortamını oluşturmalıdır.

“Fark yaratma” motivasyonumuzla kullanıcılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz
Şirketimiz açısından 2023 yılını, yeni başarı hikayeleri yazacağımız, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına en etkin şekilde cevap vererek daha iyi bir deneyim yaşamalarına olanak sağlayacağımız bir yıl olarak tanımlıyoruz. sahibinden.com’da her zaman olduğu gibi kullanıcı ihtiyaçlarını ve deneyime dayalı teknoloji üretimini odağımıza alacağız. İnovatif hizmetler geliştirmeye devam edecek ve bu teknolojilerimizi kullanıcılarımız ile buluşturacağız. Alanımızda fark yaratan ürün ve hizmetlerin AR-GE merkezimizden çıktığını ve bundan sonraki süreçte de çıkmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Bizi benzersiz kılan "fark yaratma" motivasyonumuz ve güçlü teknolojilerimizle kullanıcılarımıza dokunmaya ve onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. 

Blockchain ekosistemini destekleme adına NGC’de yer almaktan mutluyuz
Blockchain teknolojisi, daha hızlı iş süreçlerinden daha fazla veri güvenliğine ve gelişmiş bir müşteri deneyimine kadar uzanan bir fayda sağlıyor. İşlem verilerinden daha fazlasını depolayarak kullanıcı deneyimini iyileştirecek çözümler üretilmesinde de etkin rol oynuyor. Teknolojinin bitmeyen devriminin kırılma noktalarından biri olduğunu öngördüğümüz blockchain ekosistemini desteklemek ve iş dünyasının ortak aklıyla, sektörleri nasıl daha ileri taşıyabileceğimizi konuşmak adına böylesine değer yaratan bir oluşumda yer almaktan oldukça mutluyuz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir