IKEA Çin'deki Mağazalarını Kapatıyor

Dün sizlerle Starbucks'ın Çin'de giderek yaygınlaşan corona virüsü sebebiyle 2 bin mağazasını geçici olarak kapatma kararı aldığını paylaşmıştık.

İsveçli mobilya şirketi IKEA da Starbucks gibi önlem amaçlı Çin'deki 24 mağazasından 14'ünü geçici olarak kapatma kararı aldı. 30 Ocak tarihinden itibaren bütün mağazalar salgına karşı kapatılacak.

IKEA Mobilya Mağazaları Basın Sözcüsü Jon Egerlid, "Müşterilerimizin ve çalışanların sağlığı ve güvenliği IKEA'da her zaman en önemli önceliktir. Çin hükümeti virüsün yayılmasını etkili bir şekilde kontrol altına alana kadar Çin'deki mağazalarımızın 14 tanesi geçici olarak kapanacaktır" dedi ve "IKEA çalışanlarının şimdilik evde kalmasına izin verildi. Maaşlarını tam gününde alacaklar" diye de ekledi.

Dünya Sağlık Örgütü'nün son açıklamalarına göre corona virüsü sebebiyle dünyada 170 kişinin hayatını kaybetmiş ve virüsün 7 bin kişiye kadar yayılmıştı. Virüs hızla yayılmaya devam ederken diğer markalar da Çin'i kapsayan benzer bir tutum takılabilirler. Bizi takipte kalın...

Kariyer
TurkNet yeni kampanyasıyla internet kullanıcılarının sesi oluyor

TurkNet, "ONAYLAMIYORUM" reklam kampanyasını başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir