Hopi yeni atılımı Hopipay ile dikkatleri üzerine çekiyor

Hopi CEO’su Yalın Özcan ile, işlem hacmi ve kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artan mobil sadakat uygulaması Hopi’nin, hızlı ve güvenilir alışveriş yapmayı sağlayan yeni ödeme yöntemi Hopipay’i konuştuk.

İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artan mobil sadakat uygulaması Hopi'nin, hızlı ve güvenilir alışveriş yapmayı sağlayan yeni ödeme yöntemi Hopipay, alışılagelmiş ödeme yöntemlerine çok daha kolay ve hızlı bir alternatif olmakla beraber harcarken kazandıran, bütçe dostu akıllı alışveriş deneyimi sunuyor.

Hopi kendine, alışveriş dünyasında “kendi ekosistemini yaratan bir rol” biçti ve uzun süredir aramızda. Bu yolculukta marka hangi aşamalardan geçti?
Hopi, “koşulsuz müşteri mutluluğu” yaklaşımı ile alışverişin her aşamasında kullanıcıların eşsiz bir deneyim yaşamasını ve harcarken kazanmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir uygulama. 2015’ten bu yana edindiği deneyim ve sahip olduğu data ve müşteri içgörüsü ile gelişmeye devam ediyor. Hopi’nin arka planında ise 3 yıllık özenli bir süreç var. Bu zaman süresince, Hopi için özel olarak tasarladığımız “CRM ve Big Data” yazılımını geliştirdik. 

Hopi, aynı zamanda mobil ödeme imkânı sunan ilk uygulama. Birçok kullanıcımız Hopi ile mobil ödeme konusundaki ilk deneyimini yaşadı. Kullanıcı geri bildirimleri ise Hopi’yi geliştirmemizi sağlıyor, özgün iş modelimizi bu geri bildirimler ile daha üst seviyeye taşıyoruz. 

2021 yılında ise yıllardır kullanıcılarımıza vaat ettiğimiz kişiselleştirmeyi bir adım daha öteye taşıdık ve SAS ile iş birliği yaparak “Hiper Kişiselleştirme” dönemine girdik. Bu işbirliği ile üye markalarımızı Hopi kullanıcıları ile en doğru zamanda, en iyi teklifle buluşturduğumuz yapay zeka destekli yeni bir ortam yarattık. 

Bugün geldiğimiz noktada Hopi kullanıcılarına, ihtiyaçlara yönelik sunduğu öneri ve kampanyalarla “akıllı alışveriş”i teşvik ediyor. 12,5 milyonu aşkın üyesine ulaştırdığı hiper kişiselleştirilmiş teklifleri ve 200’den fazla üye markasıyla büyük bir ekosisteme sahip. 

Kullanıcıyı odağına alan bir marka olarak Hopishop’u hayata geçirdiniz. Hopishop’un Hopi’den farkı ve özellikleri nelerdir?
Pandemi ile yaşam şartlarında, alışveriş yöntemlerinde ve tüketici tercihlerinde büyük değişiklikler oldu. İnsanlar ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapıyordu. Gözlemlerimiz neticesinde özel zevkleri olan kişileri de hedeflemek istedik ve Hopishop’u kurduk. Hopishop bugün, “Kimsede Olmayan Her Şey” mottosuyla yüzlerce butik markayı bir araya getiren, küçük butiklere ve girişimlere destek veren bir pazaryeri. Hopishop aynı zamanda kadın girişimciler için de uygun bir platform olarak öne çıkıyor. Giyimden çantaya, takıdan kozmetiğe, organik gıdadan ev dekorasyonuna kadar pek çok kategoride niş ürünü bir araya getirerek zengin bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Hopishop’un alametifarikası Karaköy’den Galata’ya, Alaçatı’dan Urla’ya tasarım dükkânlarının olduğu sokaklarda yaşanan alışveriş deneyimini kullanıcılarının cep telefonlarına taşıması. Uygulama, tasarım kıyafetler satan bir butikten çıkıp bir sanat galerisini gezmek, oradan bir aksesuar dükkânına veya organik ürünlerle dolu bir marketi keşfetmek gibi deneyimler vadediyor. Belirli bir konsept çerçevesinde üretim yapan ve yenilikçi işler üreten butik markaların yer aldığı Hopishop’ta şu an 450 markamız bulunuyor. 

Biraz da yeni yılın projesinden bahsedelim, 2022 yılına yeni ödeme yönteminiz Hopipay atılımı ile giriş yaptınız. Hopipay kullanıcılarına neler sunuyor?
Hopipay, Hopi’nin FinTech alanındaki liderlik vizyonuna katkı sağlayan bir atılım. Daha önce belirttiğim gibi, Hopi ülkemizde mobil ödeme imkânı sunan ilk uygulamalardan biri. Hopipay ise bir dijital cüzdan olarak öne çıkıyor. Öncelikli hedefimiz Hopipay’i Hopi ekosisteminin önemli bir üyesi yaparak kullanıcılarımıza 360 derece bir alışveriş deneyimi sunabilmek. Bir yandan pandemi ile ön plana çıkan hijyen kavramı, temassız ve mobil ödeme sistemlerinin gelişmesini sağladığını, tüketicilerin işini kolaylaştırdığını gözlemledik. Bu açıdan da Hopipay’i hayata geçirmenin kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca son dönemin trendlerinden olan “akıllı alışveriş” yönelimine de katkı sunduğumuza inanıyorum. 

Ücretsiz para gönderip alabildiğiniz, ATM’lerden para çekebildiğiniz bir fintech altyapısına sahip dijital cüzdan olan Hopipay; kart saklama özelliğinin olduğu her e-ticaret sitesinden ulaşılabiliyor ve tek tuşla oluşturulan sanal kart ile online ya da kasada ödeme fırsatı veriyor. Hopipay, bir dijital cüzdan uygulaması olmasının yanı sıra Hopi uyumlu her mecrada kazandıran, paracıkları entegre edebilen bir alışveriş deneyimi de sunuyor.

 

Kariyer
Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen Bilginer'e göre en iyi "metaverse" kampanyaları

Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen, en iyi metaverse kampanyalarını seçti.

Bunlar İlginizi Çekebilir