H&M, LGBTİ İçin İlk Özel Koleksiyonu "Pride"ı Çıkarıyor

Reklamlarında LGBTİ bireyler oynatmaktan çekinmeyen marka H&M bu kez doğrudan LGBTİ topluluğuna hitap ettiği "Pride" koleksiyonunu Onur Haftası'nda satışa sunacak.

Eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık değerlerini sahiplenen markanın 70’li yıllardan esinlendiği koleksiyonunda Gus Kenworth, Aja, Kim Petras, Gabrielle Richardson, Shaun Ross gibi aktivist model, sporcu ve sanatçılar yer aldı.

31 Mayıs itibariyle dünyanın çeşitli yerlerindeki 148 dükkanda satışa sunulacak olan koleksiyon, online alışveriş sayesinde de erişilebilir olacak.

Kazançtan elde edilen gelirin %10’u ise Birleşmiş Milletler’in yürüttüğü “Free & Equal” kampanyası için bağışlanacak.

Erkek giyim departmanı dizayn yöneticisi Andreas Lowenstam H&M’in “herkesin istediğini sevme özgürlüğüne inandığını” belirtiyor ve ekliyor: “İnsanların H&M koleksiyonu aracılığı ile sevginin eşitliğine olan inançlarını gösterebilmelerini ümit ediyoruz.”

Milliyeti, cinsel tercihi, beden ölçüleri fark etmeksizin H&M'in her kadının tarzına uygun olduğunu göstermek için çektiği reklam filmi bir dönem çok konuşulmuştu. H&M'in desteklediği ideolojiyi benimseyen bazı kişiler ise markanın samimiyetine inanmadığını ve talep bu yönde olduğu için H&M'in sadece taleplere cevap vererek yapacağı satışın derdinde olduğunu savunmuştu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kariyer
Intel ve Samsung uzatılabilir ekranlı PC'ler için hazırlanıyor

Intel’in inovasyon etkinliğinde, uzatılabilir ekranlı "kaydırılabilir" bilgisayarın bir prototipi tanıtıldı.

Bunlar İlginizi Çekebilir