Hedefimiz, müşteri deneyimini mükemmelleştirmek

Vaillant Group Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan ile Vaillant’ın sürdürülebilirlik hedefinden dijitalleşme planlarına kadar birçok konuda konuştuk.

İklimlendirme sektörünün öncü şirketlerinden Vaillant, en iyi müşteri deneyimi sunma hedefiyle yoluna devam ediyor. Vaillant Group Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan ile Vaillant’ın sürdürülebilirlik hedefinden dijitalleşme planlarına kadar birçok konuda konuştuk. 

Hedefimiz, müşteri deneyimini mükemmelleştirmek

Müşterileri tanımak, hızla değişen talep, istek ve tercihlerini doğru anlamak işimizin temelini oluşturuyor. Bu amaçla markaların kullanabileceği birçok yenilikçi araç ve olanak mevcut. Bu araçları doğru ve etkili kullanabilmenin yolu ise verilerden geçiyor. İletişim faaliyetlerinin sağladığı verilerin sadece birkaç grafik üretimi ile sınırlı kalmaması ve işe hem büyüme hem de verimlilik artışı olarak yansıyacak içgörülere dönüşmesi büyük önem taşıyor.

İklimlendirme sektörünün öncü şirketlerinden Vaillant olarak daima mükemmele en yakın müşteri deneyimini sunma hedefiyle çalışıyoruz. Bunun ardında Türkiye’de 30 yılı aşan, dünyada ise 150 yılı bulan benzersiz bir deneyim bulunuyor. Vaillant olarak neredeyse 150 yıldır düşündüğümüz tek bir şey var: Geleceğe hazır olmak. Ama geleceği yalnızca daha teknolojik, daha verimli, daha modern tasarımlara sahip ürünler sunmak olarak görmüyoruz. Bizim için gelecek, müşterilerimizin taleplerini en fazla yerine getiren ürünlerin olduğu, ancak aynı zamanda gelecek nesillerin daha iyi ve çevre dostu bir dünyada yaşaması demek. 

Sürdürülebilirlik tüketicinin ve markaların en temel önceliklerinden biri 
Sürdürülebilirlik, üretimden satışa, satış sonrası hizmetlerden ürün fonksiyonlarına kadar çok geniş bir yelpazede hayatımıza etki ediyor. Bu konuyla ilgili sektörümüzü yakından ilgilendiren Yeşil Mutabakat gibi regülasyonlara uyumun önemi ise her geçen artıyor. Sürdürülebilirlik, Vaillant olarak globalde uzun yıllardır önceliklendirdiğimiz ve üzerinde çalıştığımız bir alan. “Herkes için daha iyi bir yaşam” hedefi ile sürdürdüğümüz inovasyon odaklı iş stratejilerimizi yenilikçi, verimli, daha az enerji tüketen ve bununla birlikte ulaşılabilir ürün ve hizmetler etrafında şekillendiriyoruz. Tüketicilerin ihtiyaçları için daima en doğru çözüm ve hizmetleri sunmaya odaklanıyoruz. Onların hayatlarını sürdürebilir şekilde iyileştirme ve değer katma hedefimiz doğrultusunda, müşterilerimizi ve beklentilerini doğru anlamaya öncelik veriyoruz. Bunun sonucunda edindiğimiz iç görülerle onların şartlarını daha iyi noktalara taşıyacak ürün, hizmet ve kampanyaları sunuyoruz. Markamızın güçlü yanlarına ve kullanıcılara sunduğu vaatlere tüketici gözüyle baktığımız çalışmamızda Vaillant’ın, “verimlilik, tasarruf, sürdürülebilirlik ve teknoloji” kavramlarıyla anıldığını memnuniyetle gördük. Vaillant’ın hedef kitlesini; dünyamızın kaynaklarını korumayı önemseyen, geri dönüşümü yaşamlarına entegre edebilen, konfor ve verimliliğe bir arada ulaşmayı amaçlayan kullanıcılar oluşturuyor. “Yarın için bugünden Vaillant” sloganımızla, “cebinizi ve geleceğinizi korurken, evinizin konforunu yükseltin” mesajını veriyoruz. Vaillant kullanıcılarının bizim kurumsal bakış açımızla özdeşleşen bir yapısı olduğunu görüyoruz. Onlar da tıpkı Vaillant gibi, akıllı ve çevre dostu çözümlerle dünyamızı daha yaşanılabilir bir yer yapmayı hedefliyor. Bundan yola çıkarak, iletişim çalışmalarımızda kullanıcılarımızın dönüşüme evlerinde yaptığı küçük düzenlemelerle başladıklarını vurguluyoruz.

 

Hızla değişen koşullara ayak uydurabilmenin formülü dijitalleşme
Günümüzün hızla değişen koşullarına markaların hızlı adapte olabilme yeteneğine sahip olması gerekiyor. Dijitalleşme bu konuda da markalara büyük avantajlar sunuyor. Bunu geride bıraktığımız pandemi döneminde de çok net gördük. Uzun bir süredir dünyanın ve iş hayatının gündeminde olan bağlanabilirlik ve dijitalleşme bu dönemde çok daha hızlı bir ivmeye ulaştı. İş dünyası için çalışma biçimlerine ciddi değişikliklere yol açan, hibrit çalışma modelinin kısmen kalıcı hale geldiği bu dönemde bizim için tamamen dijital bir süreç ön planda oldu. Vaillant Türkiye olarak dijitalin sağladığı araç, uygulama ve olanaklardan en iyi şekilde yararlanıyoruz. Endüstri 4.0 ile üretim akışlarımızı baştan aşağıya yeniden tasarladık. Ürünlerimizi daha yüksek bağlantı özellikleri gibi dijital olanaklarla geliştirirken, satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerimizdeki hemen hemen her aksiyonumuzun merkezine dijitalleşmeyi aldık. Müşteri memnuniyeti odaklı iş stratejimiz ile dijitalleşme alanında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Son teknoloji ile ürettiğimiz ürünlerimizle kullanım kolaylığı sağlıyor, evlere konfor getiriyoruz. Servis operasyonlarında dijitalleşme, servis teknikerlerimiz için planlanan müşteri deneyimini artırma eğitimleri de dahil olmak üzere birçok projeyi başarıyla sürdürüyoruz. Müşteri kazanım ekibimizle hayata geçirdiğimiz projeler ve bizim için bir veri tabanı hizmeti gören ses analizi gibi öncü nitelikteki çalışmalar ile satış sonrası hizmetlerde mükemmelliği hedefliyoruz. İlerleyen dönemlerde yine yenilikçi bakış açımızla farklı ve öncü nitelikte deneyimler sunmaya devam etmeyi hedefliyoruz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir