Hedefimiz, cilt ve saç bakımında lider marka olmak

İsveç’in ve dünyanın önde gelen 100’e yakın endemik bitkisini, doğal termal suları ve kozmetik bilimi ile buluşturan Carex Sweden, saç ve cilt bakım kategorilerinde ilk üç marka olma hedefiyle yoluna devam ediyor. Carex Sweden İş Birimi Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Atınç Aksoy ile Carex Sweden’ın doğal ve çevre dostu ürünlerinden gelecek hedef ve stratijelerine kadar birçok konuda konuştuk.

Carex Sweden olarak, bilimsel bilgi birikimiyle İsveç’e özgü endemik bitkilerden üretilen doğal içerikli cilt ve saç bakımı alanında uzmanlaşmış İsveçli kozmetik/dermokozmetik markasıyız. Sadece ürün içeriklerimizle değil üretim aşamamızda da doğaya saygılı üretim yaparak yenilikçi ve yüksek performanslı ürünleri tüketiciyle buluşturuyoruz. Carex Sweden’in bünyesinde Bionnex, Celenes by Sweden, Dr. Oil ve Uvela markalarımız bulunuyor. Temiz içerik mottosunu ilke edindiğimiz ürünlerimiz, klinik ve dermatolojik olarak test süreçlerinden titizlikle geçiyor. İsveç ve Türkiye’de 4 bin m2 kapalı alanda, üretim yaparak, global çapta 35’ten fazla ülkedeki tüketicimize çevre dostu ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Çevre odaklı anlayışımız ve biyolojik çeşitliliğe olan saygımızla kendi segmentimizde lider vegan saç ve cilt bakım markası olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Saç ve cilt bakım kategorilerinde ilk 3 marka arasında yer almayı hedefliyoruz
Carex Sweden bünyemizde yer alan 4 marka ile yaklaşık 100 çeşit ürünle yılda yaklaşık 25 milyon ürün üretimi gerçekleştiriyoruz. Kendi markalarımızın yanı sıra özel etiketli ürün üretiminde de faaliyet göstermekteyiz. Pazar payı hedefi olarak 2025 yılına kadar özellikle Bionnex ve Celenes by Sweden markalarımız özelinde saç ve cilt bakım kategorilerinde ilk üç marka arasında yer almayı hedefliyoruz.

İsveç’in doğal bitkileri ve termal suyun mucizesi...
Bionnex ürün portföyünde 6 kategori bulunuyor. Saç dökülmesine ve kepeğe karşı Organica serisi, Nordik endemik bitki ve saf içerikler ile geliştirilmiş serum serisi The Nordea, yağlı ve akne eğilimli cilt bakım serisi Rensaderm, hiperpigmentasyon tedavisine destek olan ve leke karşıtı ürünlerden oluşan Whitexpert serisi, doğal bitkiler ve vitaminler açısından zengin içeriğiyle kuru, çok kuru ve atopik ciltler için Perfederm serisi, cildi güneşin zararlı ışınlarından doğal ve etkin biçimde koruyan Preventiva serisi yer alıyor.

Celenes by Sweden markamızda ise 5 kategori bulunuyor. İsveç’in doğal bitkileri ve termal suyundan geliştirilen içeriğiyle cilde ihtiyaç duyulan nemi sağlayan Thermal serisi, cildin iyileşmesine yardımcı olan Sea Buckthorn serisi, içerdiği vitaminlerle cildin nem ihtiyacını karşılayan Cloudberry serisi, cildin gençliğini ve tazeliğini korumasına destek olan, her cilt tipi için uygun ve yüksek güneş koruma faktörüne sahip temiz içerikli Herbal serisi ve tüketicilerin yükselen trendi olan “gelişmiş cilt bakım konsantrasyonları” beklentisini karşılayan Rena serum serisi ürün portföyümüzde yer alıyor.

En büyük motivasyonumuz müşteri memnuniyeti
Başarılarımızın arkasında müşteri gereksinim ve eğilimleri doğrultusunda geliştirdiğimiz stratejiler, satış sonrası desteklerimiz, her kanaldan gelen sorulara hızlı dönüşlerimiz, sosyal sorumluluk projelerimiz, tüketiciye yönelik kurduğumuz iletişimler, tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik oluşturduğumuz kampanyalar yer alıyor.

Doğanın gücünden ilham alarak oluşturduğumuz Celenes by Sweden ve Nordik endemik bitkilerle gücünü birleştiren temiz içerikli Bionnex markalarımızla doğanın bize sunduklarını kullanmayı tercih ediyoruz. Bu sebeple de doğaya saygı göstermeyi temel görevimiz olarak kabul ediyoruz. Tüketicilerimize sunduğumuz cilt bakım ürünlerimizin en önemli özelliği temiz içerikli ürünler olması. Ürünlerimizde zararlı kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınarak hem tüketici sağlığına hem de çevre kirliliğine dikkat ediyoruz. Endemik bitkilere saygı duyarak sürdürülebilir tarımı destekliyor ve geleceğimiz için doğaya yatırım yapıyoruz. Bu nedenle üretim tesislerimizde güneş panelleri kullanarak elektrik tüketimini azaltıyoruz ve 2024 yılına kadar yüzde 100 güneş enerjisi kullanmayı hedefliyoruz. Doğamızı korumak için yaptığımız ve benimsediğimiz tüm ilkeleri 35’ten fazla ülkedeki iş ortaklarımız, ofislerimiz ve üretim tesislerimizde çalışanlarımızla paylaşıyoruz.

2024 yılı hedefimiz üretim tesislerimizde yüzde 100 güneş enerjisine geçmek
Doğaya saygı duyan bir marka olarak karbon ayak izini azaltmayı ve sürdürülebilir bir marka olarak kendimizi konumlandırmayı misyon edindik. Doğal ve organik, güzellik ve vücut bakımı konusunda uzmanlaşmış bir İsveç kozmetik markası olarak 2024 yılında üretim tesislerimizde yüzde 100 güneş enerjisine geçmeyi, 2025’te yüzde100 elektrikli ve hibrit araçlar kullanmayı, 2025’te yüzde 100 geri dönüşümlü ambalajlar kullanmayı ve 2027’de tüm cilt bakım ürünlerimizde mikroplastik içermeyecek şekilde üretmeyi hedefliyoruz.

Kaliteli, temiz, güvenilir...
2021’de 51,1 milyar dolar olan küresel dermokozmetik pazarının 2030’da 130,46 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Pazardan en büyük payı alan cilt bakım ürünlerinin, daha genç görünme isteğindeki artışın yanı sıra cilt sağlığına verilen önemin artmasıyla, büyümeye en büyük katkıyı sağlayacağı tahmin ediliyor.

Küresel salgında giderek yükselen sağlıklı yaşam bilincinin kimyasal içermeyen, bitkisel ve organik kozmetik ürünlerine yönelik talebi artırdığını gözlemliyoruz. Pandemiyle birlikte tüketiciler sağlıklarına ne kadar dikkat ediyorlarsa cildi için kullandıkları ürünlerin içeriklerine de bir o kadar dikkat etmeye başladılar. Markalarımız yüksek kaliteli, temiz ve güvenilir içeriklerden oluşuyor. Bionnex, doğanın ve bilimin birleşiminden aldığı ilhamla, dermotolojik alanda sunduğu ‘Nordic Organic Care’ yaklaşımıyla tüketicilerin cilt ve saç sağlığına doğal içeriklerle dokunuyoruz. Ürettiğimiz her ürünün temelinde Nordik doğasının etkisini göstermeye önem veriyoruz. Bilimin ışığında hipoalerjenik formüller ile ürettiğimiz ürünlerimiz dermatolojik tedavilere de destek oluyor. İsveç’in endemik bitkilerini temiz içeriklerle buluşturduğumuz Celenes by Sweden markamızla tüketicilerimiz ‘temizle, nemlendir ve koru’ adımlarıyla cilt bakımı rutinlerini tamamlayabiliyor. Carex Sweden olarak 2022 yılı son verilerini incelediğimizde 2021’e oranla yüzde 100’den fazla büyüme gerçekleştirdik.

Her adımda tüketicilerimizin memnuniyetini sağlamak görevimiz
Carex Sweden olarak yüzde 70 büyüme gerçekleştirdik. Hedefimiz hız kesmeden aynı şekilde büyümeye devam etmek. Üretim kapasitesini ve üretim hatlarımızı 2 katına çıkarmayı planlıyoruz. 2023 yılı sonu için de hedefimiz geçen yıl da olduğu gibi istikrarla büyümeye devam etmek. Önümüzdeki 5 yıl için planlarımız şimdiden hazır, öngörü ile çalışmayı seviyoruz. Her zaman global trendleri takip ediyor, dermokozme- tik/kozmetik teknolojileriyle yakından ilgileniyoruz. Doğaya saygılı bir marka olarak hammadde seçiminin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Doğal, organik ve sürdürülebilir bir marka olma yolunda hızla ilerlerken, sektörde ilk 3 arasında yer almak en büyük hedeflerimizden biri. Tüketicilerimiz için güvenilir temiz içerikli ürünler üretmeye devam etmek bizim için çok önemli. Üretimden paketlemeye, her adımda tüketicilerimizin memnuniyetini sağlamak görevimiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir