Görsel dünyamızı yapay zekâ ile tasarlıyoruz

Yorglass Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Merve Yorgancılar Işıtmak ile, endüstriyel cam devi Yorglass’ın iletişim çalışmalarında farklı perspektiflere alan yaratacak Stable Diffusion modelini konuştuk.

Cam endüstrinin global ve güvenilir tedarikçisi Yorglass, her alandaki değişiklik ve gelişmeleri yakından takip ederek sektöründe ilklere imza atmayı ve şirketle birlikte sektörü de geliştirmeyi önemsiyor. Bu kapsamda OpenAI ve Microsoft’un yapay zekâ şirketi Stability.ai’nin geliştirdiği Stable Diffusion modeliyle farklı deneyimler yaratan şirket, bu deneyimle yapay zekânın imkânlarını kendi kullanımlarına göre şekillendiriyor. Yorglass Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Merve Yorgancılar Işıtmak ile Yorglass’ın iletişim çalışmalarında farklı perspektiflere alan yaratacak Stable Diffusion modelini konuştuk.

Görsel dünyamızı yapay zekâ ile tasarlıyoruz

Tüm dünyada önemi giderek artan görsel kimlik kavramı, kolektif zekâ ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı tasarlama ve uygulama çözümleri ile farklı bir boyuta ulaşıyor. Elon Musk ve Microsoft’un yapay zekâ şirketlerinin ortak çalışması olan Stable Diffusion ile kendi görsellerini tasarlayan şirket; kavramları, nitelikleri ve stilleri kullanarak hayal edileni gerçeğe dönüştüren bu yapay zekâ uygulamasıyla görsel dünyasını yaratıyor. Metinler aracılığıyla yapılan betimlemeleri görsellere dönüştüren bu uygulama ile görsel çalışmalarına yaratıcılık ve sürdürülebilirlik kazandırdıklarını belirten Yorglass Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Merve Yorgancılar Işıtmak, bu sayede B2B alanında faaliyet gösteren bir firma olarak sosyal medya içerik üretimlerini de yeni bir boyuta taşıdıklarını söyledi.

Cam endüstrinin global ve güvenilir tedarikçisi Yorglass, her alandaki değişiklik ve gelişmeleri yakından takip ederek sektöründe ilklere imza atmayı, böylece şirketle birlikte sektörü de geliştirmeyi önemsiyor. Bu kapsamda OpenAI ve Microsoft’un yapay zekâ şirketi Stability.ai’nin geliştirdiği Stable Diffusion modeliyle farklı deneyimler yaratan şirket, bu deneyimle yapay zekânın imkânlarını kendi kullanımlarına göre şekillendiriyor. 

B2B İletişim anlayışını değiştiriyoruz
Son tüketiciye hizmet vermediğimiz için ürettiğimiz ürünlerin görsel açıdan son hali etkileyici bir kompozisyonda sunulamıyor. Biz de tam bu noktada iletişim çalışmalarımıza yeni bir soluk kazandıracak teknolojilerin arayışına girdik ve dünya devlerinin yapay zekâ ve kolektif aklı görselleştirmede kullandıklarını gördük. Elon Musk’ın yapay zekâ şirketi OpenAI ve Microsoft’un yapay zekâ şirketi Stability.ai’nin ortak geliştirdiği Stable Diffusion modelini değerlendirmeye aldık. Bu model, doğal dildeki açıklamalardan dijital görüntüler oluşturmak için kullanılıyor. Bu yöntemle birkaç saniye içinde 512x512 piksel boyutunda görüntüler oluşturulabiliyor. İletişim çalışmalarında Stable Diffusion modelini aktif bir şekilde kullanarak kendi tasarım ekibimizle görsel dünyamıza istediğimiz perspektifte hayat verebiliyoruz. Yapay zekâyı iletişime entegre ederek hem zamandan tasarruf edebiliyor hem de görsel çeşitliliği artırarak farklı yenilikleri deneyimleyebiliyoruz.

Yapay zekâ ile özgün ve özgür bir görsel dünya yaratıyoruz 
İletişim çalışmalarında Stable Diffusion modelini kullanan sektörümüzdeki tek firma olarak yenilikçi ve vizyoner adımlar atmayı sürdürüyoruz. Yarım asırdır cam sektöründe faaliyet gösteren büyük bir şirket olarak başarımızın temelinde de yenilikleri keşfetme merakımız ve inovasyon tutkumuz yatıyor. Her zaman bizi sürdürülebilir olarak daha ileriye taşıyacak çözümlere odaklandık ve öncü bir konumda yer almayı başardık. Şimdi de sosyal medya içeriklerimizi yapay zekâ ile görselleştiriyor, aslında hayallerimizi somut birer görsel sanata dönüştürüyoruz. Tekdüze ve standart olmaktan öteye geçerek şirketimizin kültürünü, kimliğini, hedeflerini ve yaklaşımını ortaya koyan bir görsel şölen inşa ediyoruz. Tüm dünyada büyük ses getiren ve global devlerin kullandığı, metinleri görsele çeviren yapay zekâ modeli ile kendimize özgün ve özgür bir alan yaratıyoruz.

İletişim çalışmalarında sürdürülebilirlik dönemi başlıyor 
Dünyanın yaşadığı evrimsel süreç her alanda sürdürülebilir olmayı zorunlu kılıyor ve bunu başaran kazanıyor. Bu noktada ortaya koyduğumuz görsel zenginliğin devamlılığını sağlamak adına Stable Diffusion modeli büyük kolaylık sağlıyor. Bu model sayesinde arayış içinde olduğumuz alternatif kaynakları artırarak çeşitliliği sürdürülebilir bir forma sokuyor, aynı zamanda görsel dünyanın zenginliğini de sürekli hale getiriyoruz. Sınırları olmayan bir dünyada sınırsız yaratıcılıkla sürdürülebilir bir iletişim dili benimsemekten ve bunu sektörde ilk yapan firma olmaktan da ayrıca gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir