Google Çalışanları, Şirketin Polise Teknoloji Satmayı Durdurmasını Talep Ediyor

ABD'de George Floyd'un polis şiddeti ile öldürülmesi üzerine polise karşı tepkiler ve protestolar devam ediyor.

Daha önce sizlerle Amazon, IBM ve Microsoft gibi büyük şirketlerin ABD polisine hizmet ve ürün satmayı durdurma kararı aldıklarını paylaşmıştık. Google çalışanları da benzer bir kararın kendi şirketlerinde de alınmasını talep ediyorlar.

1.600'den fazla Google çalışanı, şirketin teknolojisini polise satmayı bırakmasını talep eden bir dilekçe imzaladı. Dilekçe doğrudan şirketin CEO Sundar Pichai'ye hitap ediyor ve Google'ı süregelen ırkçılıktan kar etmek ile suçluyor.

Google'da yayınlanan mektupta, "Google'ın ırkçılığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için gerçek adımlar atmasını istiyoruz" diyor ve mektubu imzalayanların Siyahilerin yaşamlarının önemli olduğunu somut olarak göstermek istedikleri belirtiliyor.

Çalışanlar Google'ın yaşananlar karşısındaki duruşuna ve Google'ın G Suite'inin New York'taki Clarkstown Polis Departmanı tarafından kullanılmasına atıfta bulundu ve ayrıca şirketin dolaylı yoldan ırkçı politikalara bağışta bulunduğunu belirtti.

Mektup, "George Floyd'un boynundaki izde sorumluluğu olan kurumların daha da etkili olmalarına neden yardımcı oluyoruz?" sorusuyla bitiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir