Google Büyüyecek, Apple Yerinde mi Sayacak?

Glassdoor araştırma şirketi tarafından yapılan "Top 10 Companies with the Best Business Outlook" adlı araştırmada ABD'deki en iyi şirketler sıralandı. Yalnız bu şirketler sıralanırken ne marka değerine ne de firmanın kârına bakıldı. Çalışanların kendi şirketlerinin gösterdiği performansı değerlendirmesiyle oluşturulan sıralamada çalışanlara gelecek altı ay içerisinde firmalarının ekonomik anlamda daha iyiye gidip gidemeyeceği soruldu.

Oluşan TOP 10 listesinde ilk sırada %86 oranla Google  yer alıyor. Şirketin çoğunluğunun büyümeye inandığını gösteren bu sonucun yanı sıra çalışanların %14'ü firmanın yerinde sayacağını belirtti, ama hiçbir çalışan Google'ın daha kötü performans göstereceğine inanmadı.

General Motors'dan Amazon'a, SAP'den Yahoo'ya birçok firmanın yer aldığı en iyi 10 listesinde Apple yer alamadı. Çalışanlarının %59'unun daha iyi performans sergileyeceğine inandığı Apple'ın %9'u gelecek altı ay içinde daha kötü sonuçlar alınacağını düşünürken   %32'lik büyük bir grup ise şirketin yerinde sayacağını vurguladı. Araştırmanın bir diğer ilginç sonucu ise  yazılım devi Microsoft'un %25 oranında gelecekten umutsuz çalışanının olması oldu.

TOP 10 listesi şöyle sıralandı:

glassdoor-Top-10-Companies-Best-Business-Outlook

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir