Gençlerin markası IN STREET sokağın nabzını tutuyor

FLO Pazarlama ve Büyüme Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Kunt ile IN STREET’in fonksiyonel ürünlerini ve pazarlama stratejilerini konuştuk.

Sneaker ve spor giyim zinciri IN STREET, global markaları bir arada sunduğu dinamik konseptini gençlerin enerjisiyle birleştiriyor. FLO Pazarlama ve Büyüme Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Kunt ile IN STREET’in fonksiyonel ürünlerini ve pazarlama stratejilerini konuştuk.

Gençlerin markası IN STREET sokağın nabzını tutuyor

Spor kategorisinde en yaygın mağaza ağına sahip markalardan biri olan IN STREET, sneaker ve spor tekstilinde geniş ürün yelpazesiyle öne çıkıyor. Gençlerin yüksek enerjisini ve sokağın dinamizmini pazarlama çalışmalarının odağına alan IN STREET, büyüme yolculuğunda müşterisinin zihin kıvrımlarındaki yerini de artırıyor. FLO Pazarlama ve Büyüme Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Kunt, IN STREET’in başarı hikâyesini ve yeni hedeflerini anlatırken, pazarlama stratejilerinde mutlaka gençlerin sesine kulak verdiklerini belirtti. Kunt, “Büyüyen, gelişen markamızın DNA’sına uygun olarak daha çok tüketiciye, daha sık ve kolayca penetre etmek için çalışıyoruz. Marka bilinirliğimizi artırmak ve sneaker ya da spor giyim dendiğinde ilk akla gelen perakende markalarından biri olmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Son dönemde yaptığımız pazarlama faaliyetleriyle de müşteri zihninde “satın alma eğilimi” uyandıran bir marka olma yolunda oldukça ilerleme kaydettik. Yaptığımız araştırmalarda müşterilerimiz tarafında güven algımızın yükseldiğini görmek bize doğru yolda yürüdüğümüzü hissettiriyor.”

Deneyimlerimizi genç ve dinamik perakende zincirimiz IN STREET’e aktarıyoruz
Spor yaşam tarzının dünya genelinde yükselen bir trend olma potansiyelini önceden görerek yaklaşık 10 yıl önce IN STREET’i hayata geçirdiklerini ifade eden FLO Pazarlama ve Büyüme Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Kunt, “Genç ve dinamik perakende zincirimiz IN STREET’in ilk mağazasını Türkiye’de sneaker pazarına yön verme hedefiyle 2014 yılında açtık. Kısa sürede yakaladığımız başarıyı, müşterilerimizin ilgi ve beklentisini göz önüne alarak spor aksesuarı ve tekstili de dahil ederek tüm spor yaşam tarzını sahiplenmeye başladık. Bu stratejimiz sayesinde bugün 190’ı aşkın mağazamızla Türkiye’nin sneaker ve spor giyim zinciri haline geldik.” dedi.

IN STREET mağazalarında; Lumberjack, Lotto, Kinetix, U.S. Polo ASSN., Nike, Adidas, Puma, Skechers, Reebok, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Guess ve New Balance’ın da aralarında bulunduğu 20’nin üzerinde markayı müşterileriyle buluşturuyor. Sokağın en sevilen sneaker ve spor giyim kombinlerini bir arada sunan IN STREET’te gençlerin enerjisini ve tarzını yansıtacak geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet verdiklerini belirten Kunt, “Tarz sahibi kadın, erkek ve çocuklar için sezon trendlerine uygun olarak tasarlanan en şık ve fonksiyonel ürünleri sunuyoruz. Güçlü marka ağımız ve geniş ürün çeşitliliğimiz ile müşterilerimiz için ulaşılabilir fiyat, zengin seçenek alternatifleri sunuyor ve üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.” diye konuştu.

Pazarlama çalışmalarımızın odağında gençler var
Pazarlama faaliyetlerinde en önemli konuların başında müşteriyle bağ kurmanın geldiğine dikkat çeken Kunt, şunları söyledi: “Tüketicinin hem fonksiyonel hem de duygusal motivasyonlarına hitap edecek şekilde stratejilerimizi kurguluyoruz. Tercihlerini etkileyen en önemli unsurlardan biri kuşkusuz güven. Kişinin markayı “kendine yakın hissetmesi” hem mevcut hem de geleceğe dönük alışveriş davranışlarını büyük ölçüde etkiliyor. Müşterilerin değişen ihtiyaçlarını anında okuyup, iş yapış modellerinizi geliştirmeniz ve beklentilerini hızla karşılayabilmeniz gerekiyor. Biz de bu doğrultuda sadece ürün çeşitliliğimizi artırmakla kalmıyor, teknolojik altyapımızı daima güçlendiriyor ve kolay, ilham veren, keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyoruz.” 

Pazarlama çalışmalarının odağında ise gençler bulunuyor. Pazarlama stratejilerini belirlerken sokağın, sporun ve dansın kendilerine rehberlik ettiğini belirten Gökçe Kunt, “IN STREET markamız ile hedefimiz, ‘sokağın’ nabzını tutmak. IN STREET mağazalarımız ve instreet.com.tr ile sokağın ritminden, dansın ve gençliğin enerjisinden ilham alan spor yaşam tarzını yansıtıyoruz. Hayatın ritmine uyum sağlayan ve enerjisini dansla, müzikle dışa vuran gençler ilham kaynağımız oluyor. Onlara en doğru kanallardan ulaşabilmek, onların dilinden anlayabilmek ve yeni neslin beklentilerine cevap verebilmek amacıyla çıktığımız yolda, bu dinamizmden beslenmeye büyük önem veriyoruz. Amacımız tüm gençler için sneaker ve spor giyim alanında IN STREET’in zihin payını artırmak. Yola tüketicilerimizi dinleyerek çıkıyor, özellikle gençlerin sesine kulak veriyoruz. Gençler IN STREET’i “kendine hitap eden marka” olarak görüyorlar. Biz de elde ettiğimiz tüm iç görüleri pazarlama stratejilerimizle birleştirerek ilerliyoruz” diyor.

Yurt içinde ve yurt dışında toplam 191 mağaza
Şu anda yur tiçi ve yurt dışında toplam 191 mağaza ile sneaker ve spor giyimi müşterileri ile buluşan IN STREET ile orta vadede çok ciddi bir büyüme planladıklarını ifade eden Gökçe Kunt, “Mağaza alanlarımızı genişleterek sneaker’ın yanı sıra spor giyim ve aksesuarın da koleksiyonlarımız içindeki payını oldukça artırdık. Şu anda 190’dan fazla mağazamız ve instreet.com.tr ile müşterilerimizle buluşuyoruz. Özellikle yurt dışında mağazalaşmaya ağırlık vereceğiz. Hedefimiz, yurt içinde ve yurt dışında yapacağımız yatırımlarla 2025 yılına kadar mağaza sayımızı 400’e çıkarmak” diyerek hedeflerini açıklıyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir