Facebook Akıllı Saat Pazarına Girmeyi Planlıyor

Instagram ve WhatsApp’ı bünyesine katarak sosyal ağlardaki pazar payını artıran dünya devi Facebook'un geçtiğimiz günlerde Clubhouse'a rakip olabileceğinden bahsetmiştik. The New York Times’ın haberine göre sosyal medya devi, Clubhouse benzeri bir uygulama üzerinde çalışıyordu. Facebook ayrıca geçtiğimiz senelerde Ray-Ban’la işbirliği yaparak akıllı gözlük sektörüne de girmişti. Facebook, bu kez de akıllı saat üretme hayaliyle teknoloji dünyasındaki yelpazesini genişletmeye yönelik adımlar atıyor.

https://pazarlamasyon.com/facebook-clubhousea-rakip-olabilir/

The Information'ın yeni bir raporuna göre Facebook, devam eden donanım çabalarının bir parçası olarak bir akıllı saat geliştiriyor. Cihazın Android tabanlı bir akıllı saat olduğu söyleniyor, fakat saatte yer alacak işletim sisteminin Google'ın Wear OS işletim sistemi mi yoksa başka bir sistem mi olacağı henüz bilinmiyor.

Rapora göre akıllı saatin mesajlaşma, sağlık ve fitness özelliklerine sahip olacağı ve sosyal ağın büyüyen donanım ekosisteminin bir parçası olarak Facebook'un Oculus sanal gerçeklik başlıklarına ve Portal görüntülü sohbet cihazlarına katılacağı belirtiliyor. Söz konusu akıllı saatin gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

https://pazarlamasyon.com/facebook-universitelilere-ozel-campus-uygulamasi-ile-koklerine-donuyor/

Bloomberg'in geçen ay bildirdiğine göre Facebook, çeşitli artırılmış ve sanal gerçeklik projelerinde ve Oculus ve Portal gibi mevcut donanım bölümlerinin bir parçası olarak ve Facebook Reality Labs bölümü altındaki deneysel girişimlerde çalışan 6.000'den fazla çalışana sahip. Şirket geçmişte sağlık ve fitness cihazlarına güçlü bir ilgi göstermemiş olsa da şimdilerde bu çalışanlar çeşitli artırılmış ve sanal gerçeklik projeleri ve mevcut olan Oculus ve Portal cihazları üzerinde çalışıyor.

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir