Facebook, WhatsApp için Bir Kripto Para Birimi Tasarlıyor

Facebook, bulut sistemlerinde blok zinciri kullanmak üzerine çalışıyordu, sonunda finansal bir çözümle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şirket, WhatsApp kullanıcılarının transfer edebilecekleri, kendine has bir kripto para birimi geliştiriyor.

Bloomberg´in haberine göre, kripto para uygulama içinde yapılan para transferleri için kullanılacak. Uygulama öncelikle Hindistan içerisindeki para havalesi piyasasına odaklanacak.

Haberin kaynakları, söz konusu kripto para biriminin yasal soruna neden olmamasını sağlamak için çalışıldığını söylüyorlar. Kripto paralara karşı devletlerin ve uluslararası örgütlerin tavır ve tutumu hala netleşmiş değil. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp’ın sahibi olan Facebook, uygulamasını kurban vermek istemeyecektir. Bu nedenle WhatsApp’ın kripto para güncellemesi hakkında henüz bir bilgilendirme yok.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir